Moda na szare wnętrza

Szarość w różnych odcieniach pojawia się w naszym otoczeniu coraz częściej. Czy to oznacza nudę? Ależ skąd! Szare stylizacje bywają naprawdę niesamowite. Realizowane w wielu kierunkach. W stronę industrialnej i metalowej fascynacji. W chłodnym kierunku laboratoryjnych wręcz inspiracji. W duchu skandynawskiej prostoty z akcentami hygge. W odniesieniu do tego, co klasyczne i retro. Jeśli brakuje nam pomysłu na pokolorowanie swojego świata, to zróbmy to na szaro, bo to wcale nie oznacza monotonii.

Meble designerskie do szarego wnętrza

Styl pomieszczenia pomalowanego na szaro bądź wykończonego motywami betonowymi uzupełnią idealnie meble designerskie. Te w szarości, ale też te w czarnym czy białym kolorze. Zresztą szarość to także dobre tło dla wszelkich pasteli oraz intensywnych barw. W szarym salonie świetnie wyglądać będą industrialne regały w szarym kolorze, ale też designerskie fotele czy krzesła tapicerowane w amarancie. Meble możemy potraktować jako akcenty kolorystyczne, które ubarwią szare tło tworzone przez ściany, podłogę czy zasłony. Ale też możemy stworzyć aranżacje wyłącznie w różnych odcieniach szarości. Wykorzystując do tego szare meble tapicerowane czy szare regały designerskie.

Beton i aluminium, czyli propozycje do szarych aranżacji

Do wnętrz, w których dominuje szarość, idealną propozycję stanowi beton i aluminium. Ten pierwszy może pojawić się na elewacji lub w postaci donic. Aluminium zaś to przede wszystkim designerskie meble w stylu industrialnym na czele z regałami oraz stolikami. W szarym salonie czy korytarzu oryginalnie zaprezentuje się sztuka w szarej odsłonie, na przykład awangardowe rzeźby. Do takich aranżacji pasuje też czarno-biała grafika lub fotografia wielkiego formatu. Artyzm i betonowe czy aluminiowe ramy to wyjątkowe zestawienie, które doceniają współcześni dekoratorzy wnętrz.

Posty powiązane

https://www.gama-sklep.com.pl/a/71-klasyczne-meble-lazienkowe https://globecarp.pl/nowoczesne-sofy-jaki-model-okaze-sie-strzalem-w-dziesiatke/ https://buzzhouse.pl/nowoczesny-taras-zewnetrzny-jak-urzadzic-miejsce-do-relaksu/