Jakie mieszkania Polacy kupują najchętniej?

Polacy najchętniej kupują średniej wielkości mieszkania, których powierzchnia waha się od 40 do 60 m2. Taka wielkość mieszkań wynika głównie z możliwości kredytowych lub zasobności portfela naszych rodaków, którzy na nowe mieszkanie są w stanie wydać ok. 200 do 400 tysięcy złotych. Deweloperzy dobrze wiedzą na jakie mieszkania jest na rynku największy popyt, stąd najczęściej budują lokale o takich właśnie metrażach. Są to na ogół mieszkania dwu lub trzypokojowe z osobną kuchnią lub aneksem kuchennym.
W ostatnich latach przybywa nowych wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Coraz częściej na ten cel wykorzystuje się każdą wolną miejską przestrzeń, nawet w ścisłym centrum. Takie apartamenty w dużych miastach (jak chociażby ta inwestycja: apartamenty Mokotów) cieszą się sporym zainteresowaniem głównie młodych, aktywnych ludzi, którzy szczególną uwagę zwracają na dogodny i szybki dojazd do pracy lub miejsc związanych z kulturą i rozrywką.
Aby przyciągnąć wymagających nabywców, inwestorzy nierzadko posiadają w swej ofercie mieszkania, które wyróżniają się ciekawą aranżacją wnętrz, wyjątkowo funkcjonalnym wykorzystaniem powierzchni oraz interesującą bryłą, dużą przestrzenią i jasnymi wnętrzami. Do nowoczesnych mieszkań często dodaje się również dodatkowe przestrzenie, tj. tarasy, przestronne balkony lub loggie, a nawet małe ogórki , które znacznie zwiększają atrakcyjność oferty. Dodatkowym atutem mieszkań jest także odpowiednia lokalizacja, bliskość terenów zielonych, parkingi oraz inne udogodnienia.
Opracowane na podstawie strony PBG Poznań

Posty powiązane

zahradne osvetlenie gula producent nowoczesnych zestawów modułowych meble na balkon sklep