Metalowe aranżacje ogrodowe czas zacząć!

Ogród w metalu? Brzmi zaskakująco, ale kiedy pomyślimy o ogrodach dziewiętnastowiecznych, w których dominowały secesyjne meble z metalu, to od razu wizja ta nabiera sensu. Współczesne realizacje metalowe wyglądają zdecydowanie inaczej, ale nawiązują do tej interesującej tradycji. Oto pośrodku bujnej natury i jej świata mamy dzieła rąk ludzkich. Dawniej były to meble ozdobne, fantazyjne i naśladujące w istocie samą naturę i jej układy. Dzisiaj meble z metalu to szlachetny minimalizm, który przejawia się w pięknych projektach krzeseł, foteli, sof, narożników, szezlongów.

Dlaczego warto wybrać zestaw ogrodowy metalowy?

Piękno metalu w nowoczesnej odsłonie ukaże w pełni zestaw ogrodowy metalowy. To propozycja uniwersalna, choć przecież meble tego typu stanowią przykład awangardy samej w sobie. Utrzymany w subtelnej szarej kolorystyce komplet mebli z aluminium przepięknie zaprezentuje się także na tle bujnej kompozycji ogrodowej w romantycznym czy naturalistycznym wydaniu.
Meble z metalu, także zestawy, warto wybrać ze względu na interesujące wzornictwo, ale nie tylko. To przedmioty, które charakteryzują się lekkością, wytrzymałością i całkowitą odpornością na rdzę. Jeśli do tego dodamy jeszcze poduszki obleczone w poszewki poliestrowe impregnowane teflonem niewchłaniającym wody ani brudu, to mamy czystą perfekcję.

Metalowy zestaw na balkon

Zestawy metalowe to nie tylko komplety stworzone z myślą o wielkich tarasach. To także zestaw na balkon, na którym brakuje miejsca. Wówczas zamiast rozbudowanego zestawu mebli metalowych można wybrać mniejszy zestaw kawowy (dwa krzesła czy fotele z małym stolikiem ogrodowym). Warto też taki zestaw stworzyć samodzielnie. W bardzo okrojonej wersji będzie to leżanka aluminiowa z designerskim stolikiem. Tyle wystarczy, żeby poczuć się idealnie nawet na małym balkonie.

Posty powiązane