Męskie kompleksy

Łysienie to popularny męski kompleks. Jednak coraz częściej spotyka też kobiety. Na szczęście współczesna medycyna daje nam szanse na skuteczne wyleczenie tej dolegliwości.

Co ciekawe niewiele osób zdaje sobie sprawę, że posiadamy włosy praktycznie na całym naszym ciele. Ba, w niektórych miejscach, jest ich zdecydowanie więcej niż byśmy sobie życzyli.

Kiedy możemy mówić o łysieniu?

Wypadanie włosów jest całkowicie naturalnym procesem, który dotyczy każdego z nas. Codziennie tracimy około stu włosów. Mogłoby się wydawać, że to bardzo dużo. Jednak statystyczny człowiek posiada ich około stu tysięcy. Gdy na naszej głowie pojawiają się prześwity powinniśmy jak najszybciej udać się do specjalisty. Im szybciej zdiagnozuje on przyczynę naszych problemów tym lepiej.

Istnieje kilka typów łysienia, na przykład androgenowe, plackowate czy bliznowaciejące. W przypadku tego ostatniego mamy najmniejsze szanse na wyleczenie ponieważ dochodzi w nim bowiem do nieodwracalnego zniszczenia mieszków włosów.

Gdzie poszukać skutecznej pomocy?

Najlepiej poszukać specjalisty w naszej okolicy, który zajmuje się właśnie tym problemem. Warto poszukać pod odpowiednimi hasłami w internecie. Mogą to być klinika włosa Warszawa, leczenie łysienia warszawa czy badanie włosów warszawa.Warto sprawdzi opinię ta temat konkretnego lekarza i konkretnej kliniki leczenia włosów.

Zdecydowanie najpopularniejsze jest łysienie androgenowe. Ta przypadłość dotyka większość panów w pewnym okresie życia. Może też dotyczyć kobiet, najczęściej wiąże się wtedy z zaburzeniami hormonalnymi, dużą nadwagą,niedoczynnością tarczycy, a czasami także z antykoncepcją hormonalną.

W tym przypadku głównym winowajcą jest hormon odpowiedzialny za męskość, czyli testosteron. Działa on wyjątkowo niekorzystnie na mieszki włosowe, osłabia je… W konsekwencji włosy mocno się przerzedzają.

Jak leczy się łysienie?

Wszytko zależy od tego jak zaawansowany jest nasz problem. Na początku możemy stosować leki doustne czy mniej radykalne zabiegi jak mezoterapia. Jednak gdy choroba jest bardzo zaawansowana pozostają bardziej radykalne zabiegi, takie jak przeszczep włosów czy laseroterapia.

Pamiętajmy, że nie ma uniwersalnej terapii, która zadziała na każdego pacjenta w tym samym stopniu. Warto stosować równocześnie kilka metod leczenia. Wtedy mamy największe szanse na sukces.

Posty powiązane

https://veryfine.pl https://yaymicro.pl https://sitenegaar.com