Meble ogrodowe – to już ogród czy jeszcze dom?

Coraz bardziej zaciera się granica między przestrzenią domu i ogrodu. Dzieje się tak zwłaszcza w okresie, w którym można swobodnie przebywać na zewnątrz przez prawie cały dzień. Sprzyja temu moda na hiszpańskie patio czy polski ganek. Także meble ogrodowe zmieniły się w ostatnich latach.

Jak w domu

Swoim wyglądem i przeznaczeniem niezwykle zbliżyły się do mebli domowych. Wiosną, latem i wczesną jesienią korzystamy z nich niemalże przez cały dzień. Meble ogrodowe upodabniają się do tych, które stoją w pomieszczeniach. Służą do wypoczynku, spotkań, organizowania przyjęć, do codziennego spożywania wspólnych posiłków, do pracy. Nie znajdują się jak dawniej w pewnym oddaleniu od domu, ale całkiem blisko, na tarasie, tuż za progiem.
Materiały, z których zostały wykonane nowoczesne meble ogrodowe, są niezwykle wytrzymałe, odporne na opady, zmiany temperatur, zabrudzenia. Dzięki temu nie musimy się w ogóle przejmować stołami, krzesłami, fotelami, które stoją na zewnątrz przez cały rok.

Technorattan

Bardzo popularne stały się w ostatnim czasie plecionki z polietylenu. Meble ogrodowe z technorattanu są niezwykle trwałe. Nie niszczy ich promieniowanie słoneczne. Nie tracą one swojego koloru, chociaż stoją na zewnątrz zimą i latem. Nie wymagają szczególnej pielęgnacji. Nie brudzą się i są bardzo wygodne w użyciu.
Funkcjonalność współczesnych mebli ogrodowych sprawia, że życie na zewnątrz domu staje się coraz bardziej wygodne i satysfakcjonujące.

Posty powiązane