Meble ogrodowe – czego unikać?

Meble ogrodowe są obecnie dostępne w większości sklepów związanych z ogrodem: budowlanych, ogrodniczych, sklepach producentów, ale również w sklepach z meblami kutymi, pochodzącymi z pracowni artystycznych. Które z nich okażą się najlepsze? Gdzie kupować meble ogrodowe z gwarancją? Jakich materiałów unikać? Oto kilka przydatnych wskazówek!
W sklepach znajdziemy meble ogrodowe wykonane z takich materiałów jak syntetyki, drewno, rattan. Szczególnie ten ostatni cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Od czasu jednak, gdy odkryto olbrzymie zniszczenia w środowisku naturalnym kategorycznie objęto te azjatyckie pnącza ochroną. Obecnie więc do dyspozycji kupujących jest technorattan – doskonale imitujący naturalne pnącza. Co ważne: jest on znacznie odporniejszy na uszkodzenia!

Meble powystawowe – czy kupować?

Najczęstszym błędem w przypadku kupujących meble ogrodowe jest zainteresowanie i kupowanie mebli powystawowych. Są one dostępne najczęściej w sklepach budowlanych czy ogrodniczych. Takie meble, wystawione dla kupujących, są wielokrotnie testowane: siada się na nich, sprawdza ich odporność na uszkodzenia. Meble takie, po kilku miesiącach bycia na witrynie, są odsprzedawane w bardzo niskich cenach. To właśnie atrakcyjna cena kusi kupujących. Warto jednak przed zakupem przyjrzeć się meblom bardzo dokładnie i sprawdzić, czy nie posiadają one ukrytych pęknięć, uszkodzeń. Musimy pamiętać również o tym, że zazwyczaj takie meble nie posiadają długiej gwarancji.
Wiele osób ceni sobie przede wszystkim solidność, dlatego poszukują oni mebli drewnianych. Znajdziemy je zazwyczaj w prywatnych sklepach. Zanim jednak zdecydujemy się na ich zakup musimy uzmysłowić sobie, że nie są one lekkie i poręczne, dlatego nie będą nadawać się do niewielkich ogrodów. Konieczne jest także sprawdzenie, czy mebel został odpowiednio zaimpregnowany. Czytaj więcej na gardenspace.pl.

Posty powiązane