Meble do kuchni: mat czy połysk?

Bogactwo mebli kuchennych pozwala stworzyć w swoim mieszkaniu aranżację przypominającą wnętrza oglądane w ekskluzywnych katalogach. Remontując lub urządzając kuchnię od podstaw, musimy zdecydować się, jaki wariant sprawdzi się w wymarzonej kuchni: delikatnym mat czy minimalistyczny połysk?

Zachowawczy mat

Matowe wykończenie stosowane jest przede wszystkim w meblach wykonanych z litego drewna. Tego typu powierzchnie są cieplejsze w odbiorze, wnoszą do aranżacji spokój, ciepło i naturalność. Należy jednak pamiętać, że mat nie współgra ze wszystkimi pomieszczeniami. Właściciele niewielkich, słabo nasłonecznionych kuchni powinni zrezygnować z matowych powierzchni (szczególnie utrzymanych w ciemnych tonacjach) na rzecz połyskujących frontów.

Modne meble kuchenne z połyskiem dla każdego trendsettera

Meble kuchenne z połyskiem coraz częściej goszczą w modnych, nowoczesnych wnętrzach. I nic w tym dziwnego! Wysokiej jakości meble pokryte laminatami, akrylem lub folią poliestrową o wysokim połysku nie niszczeją pod wpływem wilgoci oraz wysokich temperatur, a jednocześnie zachwycają swoją estetyką. Co ważne, dzięki nowoczesnym metodom produkcji, meble dostępne są w niemal wszystkich kolorach tęczy, począwszy od nieskazitelnej bieli, poprzez głębokie czernie, na energetycznych zieleniach czy czerwieniach kończąc. Każdą kreatywną duszą z pewnością zainteresują modele z nadrukowanymi dekorami, które przełamią monochromatyczność kuchennej kompozycji.
Wbrew powszechnym obawom, meble o wysokim połysku łatwo utrzymać w czystości. Zanieczyszczenia i zapachy nie wsiąkają w płytę, dzięki czemu usunięcie zabrudzeń nie stanowi najmniejszego problemu.
Ponadto, tafle o niemal lustrzanym połysku dodają wnętrzu lekkości i sprawiają, że nawet mała kuchnia staje się przestronna i atrakcyjna.

Posty powiązane