Materace dla alergików

Osoby cierpiące na alergie muszą nie tylko bardziej dbać o swoje zdrowie, ale i zwracać uwagę na to, co je otacza. Dotyczy to przede wszystkim osób cierpiących na alergie na roztocza czy kurz. Te elementy otaczają nas zewsząd, dlatego tak łatwo o wywołanie reakcji alergicznych. Warto zadbać o to, aby podstawowe elementy wyposażenia domu były wolne od czynników alergennych. Jednym z nich jest bez wątpienia materac.

Stary materac – źródło kurzu i grzybów

Stare, wysłużone materace to jedno z największych zagrożeń dla osób posiadających alergie na kurz. Wewnątrz materaca przez lata gromadzi się wilgoć, więc jest to idealne miejsce do rozwoju pleśni, grzybów, drobnoustrojów. Wymiana takiego materaca na nowy jest niezbędna do tego, aby zachować wysoką higienę snu. Szukając idealnego produktu producent materacy zaleca materace lateksowe. Dlaczego właśnie takie?

Lateks – lekki i antyalergiczny

Lateks jest materiałem chętnie stosowanym w materacach wysokiej klasy – jego struktura jest wysoko porowata, co przekłada się na doskonale wentylowanie wnętrza materaca i eliminowanie wilgoci. Lepsza cyrkulacja powietrza wpływa na znaczne zmniejszenie bakterii i grzybów wewnątrz, a sam użytkownik może spać spokojnie, nie niepokojony atakami kaszlu czy kataru. Latek odznacza się także bardzo niską wagą – w praktyce oznacza to, że struktura materaca będzie lekka i łatwa w podnoszeniu.

To, co powinno być dla nas ważne przy wyborze materaca antyalergicznego to oczywiście jest pokrowiec. Ten również powinien być wykonany z tworzyw o antyalergicznych właściwościach. Dodatkowo materiał musi być również przyjazny dla skóry, aby jej nie podrażniał. Nowoczesne materace posiadają zamki błyskawiczne, dzięki którym możliwe jest ich łatwe ściąganie i pranie w pralkach.

Posty powiązane

duży grill węglowy ogrodowy pled tarasowe dodatki