Licówki porcelanowe – rozwiązanie problemu nieestetycznego uśmiechu

Coraz więcej Polaków jest świadomych niedoskonałości swoich zębów. Najczęściej przychodzą oni do stomatologów z problemem nieestetycznego uśmiechu. Powodów takiego stanu rzeczy może być naprawdę wiele!

Dlaczego licówki?

Najczęściej wstydzimy się uśmiechać z powodu krzywych zębów – na szczęście ten problem można naprawić przy pomocy licznych aparatów ortodontycznych, zarówno zakładanych na kilka miesięcy, jak i aparatów ruchomych, zakładanych tylko na kilka godzin dziennie. Innym problemem jest kolor naszych zębów – odbarwienia spowodowane są nadmiernym paleniem tytoniu czy też spożywaniem dużej ilości kawy, herbaty.
Pacjenci zgłaszają się jednak także z zębami po wypadkach. Co w takich sytuacjach polecają stomatolodzy?
Kiedy ząb jest ukruszony czy osłabiony, odpada od niego szkliwo, z pewnością dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie licówek porcelanowych. Są one dobierane indywidualnie dla każdego pacjenta, z uwzględnieniem naturalnego kolorytu zębów. Zadaniem licówki jest pokrycie zniszczonego zęba, poprawienie uśmiechu i wzmocnienie struktury zęba. Pamiętać jednak należy, że licówki można stosować w przypadkach, kiedy w szczęce znajduje się przynajmniej połowa chorego zęba.
Jeśli w naszym uzębieniu ubytek jest większy możemy zdecydować się na implanty zębów. To skuteczna i sprawdzona metoda uzupełniania nie tylko pojedynczego ale większej ilości zębów.

Posty powiązane

Komody do sypialni nowoczesne https://www.gama-sklep.com.pl/a/283-jaki-kolor-scian-do-szarych-mebli-kuchennych https://corralesartists.org