Lakiery hybrydowe czy też manicure żelowy?

Z całą pewnością lakiery hybrydowe są prawdziwym hitem. Manicure hybrydowy jest nie tylko piękny, ale także bardzo trwały. Cieszy się tak ogromną popularnością, że nie ma nawet potrzeby odwiedzania gabinetu kosmetycznego, gdyż można kupić swój własny zestaw i robić sobie hybrydy w domowym zaciszu.

Lakiery hybrydowe czy też manicure żelowy?

Lakiery hybrydowe coraz bardziej wypierają lakiery żelowe, które niestety nie wyglądają naturalnie. Ponadto żele wymagają dłuższego opracowywania niż lakiery hybrydowe. Na korzyść żeli może przemawiać możliwość przedłużenia nimi płytki paznokciowej. Za pomocą samych lakierów hybrydowych nie jest to niestety możliwe do osiągnięcia. Niemniej jednak, ogromną zaletą niektórych lakierów hybrydowych jest brak rozpuszczalników w składzie.
Na korzyść lakierów hybrydowych przemawia również mniejsza ingerencja w płytkę paznokciową niż przy manicure żelowym. Jeśli chodzi o trwałość lakierów hybrydowych i żelowych na paznokciach, to jest ona podobna. Ponadto lakiery hybrydowe są cieńsze oraz wyglądają bardziej estetycznie i naturalniej.

Pierwsze trzy kroki do zrobienia manicure hybrydowego

Pierwszym krokiem podczas wykonywania manicure hybrydowego jest przygotowanie płytki paznokciowej. Konieczne jest odpowiednie skorygowanie kształtu płytki paznokciowej oraz pozbycie się czy odsunięcie skórek. Wygląda to więc podobnie jak w przypadku zwykłego manicure z tą różnicą, że nie poleruje się płytki paznokciowej.
Kolejnym krokiem jest zmatowienie paznokcia za pomocą bloczku czy pilnika 180. Następnie przychodzi czas na odtłuszczenie paznokcia cleanerem. Należy to koniecznie zrobić wacikiem bezpyłowym, aby nic nie pozostało na płytce paznokciowej.

Przechodzimy do malowania

Po dokładnym oczyszczeniu płytki paznokciowej przychodzi czas na nałożenie lakieru bazowego. Następnym krokiem jest utwardzenie bazy w lampie UV przez dwie minuty lub przez pół minuty w lampie LED. Dopiero potem można nałożyć kolorowy lakier hybrydowy i postępować analogicznie jak podczas nakładania lakieru bazowego.
Po utwardzeniu koloru należy nanieść Top Coat w celu jeszcze lepszego efektu utwardzenia oraz umocnienia koloru. Bardzo ważne jest to, aby na tym etapie nie przemywać paznokcia cleanerem, ale od razu po utwardzeniu koloru nanieść Top Coat. Na koniec należy utwardzić wszystko w lampie. Dopiero po wykonaniu tych wszystkich czynności można przemyć paznokcie wacikiem bezpyłowym z cleanerem.
Lakiery hybrydowe znajdziesz na chiodo.pl

Posty powiązane

enamoralarte.com zestawy mebli ogrodowych z aluminium researchmarket24.com