Ładne dłonie

Dłonie są wizytówką człowieka – często słyszymy to zdanie i nie jest to bynajmniej banał bezmyślnie powtarzamy z ust do ust. Wygląd rąk naprawdę może dużo powiedzieć o człowieku. Raczej nie uważamy za schludną osobę, która ma brud za paznokciami. Większość znajomości rozpoczynamy uściskiem dłoni. Warto więc, aby ta newralgiczna część ciała była szczególnie zadbana i dobrze się prezentowała. Jak możemy o nią zadbać, aby dłonie naprawdę były po prostu ładne?

Higiena

Podstawą jest oczywiście to, aby zawsze mieć czyste dłonie. Bardzo źle wyglądają na nich na przykład ślady po tuszu długopisu. Warto więc po prostu często kontrolować stan swoich rąk i nie zwlekać z ich myciem. Nigdy nie wiemy, kiedy będziemy musieli komuś podać rękę.

Nawilżenie

Może się wydawać to nieco dziwne, ale częste mycie rąk ma również pewną wadę. Dłonie, pod wpływem detergentu, wysuszają się i przestają być miłe i gładkie. Co w takim razie możemy zrobić? Nawilżać je. W wielu publicznych toaletach znajdują się dozowniki z kremem do rąk. Po każdym umyciu warto nałożyć na dłonie niewielką ilość kremu i wmasować ją. Kremy nie wszędzie są powszechnie dostępne, warto więc również mieć niewielką tubkę u siebie w torebce.
O ile w ciągu dnie nie wysmarowujemy rąk kremem tak, aby wszędzie zostawiać plamy z tłuszczu, na noc możemy sobie na to pozwolić. Połóżmy się spać z grubą warstwą kremu na dłoniach. Podczas nocy będzie on powoli nawilżał skórę i poprawiał jej kondycję.

Manicure

Ważnym elementem dłoni są również paznokcie. Przede wszystkim muszą być zawsze czyste i równo obcięte. Możemy jednak również pozwolić sobie na manicure. Nie wszędzie i nie w każdym zawodzie są mile widziane intensywne barwy na paznokciach. Na kremowy czy delikatny róż zwykle jednak szefowie przystają.
Nie ma jednak nic gorszego niż odpryskujący lakier, tworzący efekt niechlujnego manicure. Dla kobiet, które nie lubią co chwila poprawiać swoich paznokci wymyślono lakier winylowy. Na czym polega jego innowacyjność? Pokrywamy nim paznokcie, a następnie twardnieje on pod wpływem zwykłego światła. Może utrzymać się na paznokciach przez kilka tygodni, podobnie jak manicure hybrydowy. Do tego ostatniego potrzebujemy jednak również lampy UV. Przewagą, jaką ma lakier winylowy jest brak takiej potrzeby. To zatem świetne rozwiązanie dla wygodnych kobiet, które cenią sobie szybkie, skuteczne i trwałe rozwiązania. Taki manicure może być jednym z ważniejszych elementów tak istotnych zadbanych dłoni, które są przecież naszą najlepszą wizytówką.
Lakiery do paznokci najlepszych marek znajdziesz na stronie SEOL-Cosmetics

Posty powiązane