Kuchnia pachnąca chlebem i ziołami

Kuchnia to serce domu. To właśnie duży stół skupia wszystkich domowników, którzy spotykają się przy kolacji, aby porozmawiać i zrelaksować się po ciężkim dniu. Wspólne gotowanie albo delektowanie popołudniową kawą przy kuchennym blacie to małe, ale jakże znaczące przyjemności poprawiające nam codziennie humor. Urządzając kuchnię, warto odejść od połyskujących powierzchni, minimalizmu i niemal sterylnej czystości. W wielkim stylu do łask powraca styl rustykalny – esencja domowego ciepła i naturalności we wnętrzach. Jakie meble i dodatki są nieodłączną częścią kuchni przywołującej na myśl wakacje u babci? 

Zabudowa

Wiejska kuchnia nie jest miejscem na meble z połyskującej, laminowanej płyty. Zamiast na błysk i prostotę, postaw na maksymalną naturalność! Pożądany klimat we wnętrzu pomogą Ci stworzyć drewniane meble (wysokiej klasy szafki i blaty znajdziesz na stronie www.gama-sklep.com.pl). Nie unikaj zdobień i frezowań – nieco retro szyku doda wnętrzu uroku. Ponadto, nie maskuj niedoskonałości mebli. Wszelkie pęknięcia, przetarcia i nieregularności na frontach będą nie skazą, a wielkim atutem. Elementem obowiązkowym jest tutaj duży, toporny stół z solidnym blatem. Klasyczną, drewnianą zabudowę warto urozmaicić ciekawym kredensem. Ściany i podłogę również powinny pokrywać naturalne materiały, takie jak drewno czy kamień.

Dodatki

Ostatnim etapem aranżacji jest dobór dodatków, które scalą wszystkie elementy w spójną, zachwycającą całość. Na stole warto umieścić dekoracyjny, haftowany w ludowe motywy obrus, a na nim – wazon ze świeżymi, polnymi kwiatami. Nad sufitem pięknie będą prezentować się warkocze czosnku. Na parapetach nie może zabraknąć doniczek z ziołami, które nie tylko będą dekoracyjnym, naturalnym akcentem, ale również urozmaicą codzienną dietę o ekologiczne składniki!

Posty powiązane