Klasyczny ślub przed ołtarzem czy też z dala od tradycji?

W Polsce co rusz podnoszona jest kwestia ślubów i tego, czy powinniśmy brać je w tradycyjny sposób, czy warto jednak odejść od utartych schematów. Jeszcze kilkanaście lat temu większość par nie wyobrażała sobie wejścia na nową drogę życia bez ślubu w kościele ( ślub konkordatowy). Niewielki odsetek decydował się na szybkie ceremonie w USC. Wiele par przyznawała wtedy, że niekoniecznie wiara jest powodem do takiej decyzji – najczęściej młode pary spełniały tym samym oczekiwania rodziców, rodziny.
Od początku roku 2015 pary planujące ślub cywilny mają możliwość zawarcia związku małżeńskiego poza murami USC> Nowa ustawa zezwala na wybranie miejsca o odpowiednim charakterze, zaproszenie tam urzędnika i gości oraz na urządzenie uroczystości. Coraz więcej młodych par faktycznie korzysta z tej możliwości – wybierają zamki, pałacyki, ale również ogrody przy restauracjach, gdzie po chwili m odbyć się wesele. Możliwości jest naprawdę wiele. Niestety, zorganizowanie uroczystości poza USC kosztuje dziesięć razy więcej niż klasyczna uroczystość. Mimo to: nie brakuje chętnych!

A może poza granicami kraju?

Nie brakuje par, które poszukują alternatywy – nie chcą oni wystawnych ślubów oraz konieczności urządzania wesel, bo takie są oczekiwania rodziny. Doskonałym pomysłem jest więc wyjazd na egzotyczne wyspy połączony z zawarciem związku małżeńskiego! Topowi touroperatorzy oferują ślub na Dominikanie, Seszelach, Kubie czy Mauritiusie, wyłącznie w obecności urzędnika cywilnego. Taki ślub z pewnością na długo pozostanie w pamięci: szum krystalicznie czystego morza, piasek pod stopami, otoczenie palm.
Jak zorganizować taki ślub? Młode pary nie musza martwić się niczym – ciężar organizacji bierze na siebie biuro podróży. Młoda para musi jedynie uiścić odpowiednią zaliczkę oraz… stawić się wyznaczonego dnia na lotnisku z ważnymi paszportami!

Posty powiązane

https://alp-link.com/wygodny-ubior-jezdziecki-jakie-elementy-wybrac/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/424-kuchnia-w-kolorze-caffe-latte https://musopensource.com/na-czym-polega-wdrozenie-ifs/