Kije golfowe – duża różnorodność

Pomimo tego, że golf wciąż nie jest popularnym sportem w naszym kraju i kojarzy się bardziej z kosztowną i elitarną dyscypliną, to możemy zauważyć systematyczny wzrost liczby pól golfowych w Polsce. Co warto wiedzieć o kijach golfowych? Czym różnią się poszczególne kije i dlaczego zawsze warto mieć przynajmniej kilka różnych rodzajów w torbie? Kiedy powinniśmy korzystać z konkretnych kijów golfowych? I czy wreszcie dobór odpowiedniego kija golfowego jest kluczem do sukcesu przy danym dołku?

Kije golfowe, a osiągane rezultaty?

Zanim przejdziemy do rozważań na temat różnych rodzajów kijów golfowych, konieczne jest wyraźne podkreślenie, ze kije golfowe są tylko jednym z elementów składowych wpływających na osiągane efekty. W żaden sposób nie możemy liczyć na to, że stosując odpowiednie kije do danego uderzenia, a także decydując się na komplet droższych kijów do golfa, będziemy osiągać efekty na miarę najlepszych graczy. Co prawda dobór odpowiedniego kija pomaga, jednak to od samego gracza wszystko zależy – od techniki i siły.

Budowa kijów golfowych

Każdy kij golfowy składa się z następujących elementów:
– szaftu, czyli niejako pręta decydującego o sztywności danego kija oraz jego długości,
– gripu, czyli rękojeści,
– hoselu łączącego szaft z główką kija,
– główki kija.

Rodzaje kijów golfowych

Kije golfowe różnią się przede wszystkim materiałem, z którego są wykonane, a które są następnie wpływają na ich numerację. Tak też kije drewniane oznaczane są jako #1-3-5, kije hybrydowe jako #3-4, a chociażby żelazne jako #3-9. Jednocześnie każdy kij służy do czegoś innego – kijami drewnianymi powinno rozpoczynać się dołek z pozycji tee lub wykonywać długie uderzenia, zaś chociażby kije żelazne służą do standardowych uderzeń na polu oraz rozpoczynania krótkich dołków. Takie kije można nabyć w sklepie. https://golfteam.pl/20-kije-golfowe.

Z czego wynika różnica w doborze kija golfowego?

Różnica w doborze kija golfowego wynika przede wszystkim z jego właściwości, które przekładają się na konkretną siłę uderzenia. Można przyjąć, że kije drewniane są znacznie bardziej giętkie od kijów metalowych, a tym samym znacznie łatwiej nadają się do długich uderzeń w lepszy sposób wyzwalając swoją siłę.

Zestaw kijów golfowych dla każdego?

Podsumowując, decydując się na rozpoczęcie gry w golfa warto wypożyczyć zestaw kijów golfowych i przede wszystkim zapoznać się z ich budową i różnicą w sile i precyzji uderzenia. Pamiętajmy jednak, że same profesjonalne kije nie zrobią z nas od razu zawodowych graczy w golfa, jednak mogą znacznie uprzyjemnić jakość rozgrywki.

Posty powiązane