Kiedy w kieszeni pusto a do wypłaty jeszcze trochę…

Nawet najlepiej zorganizowany domowy budżet może w pewnym momencie okazać się niewystarczający i zabraknie pieniędzy na bieżące wydatki. Co wtedy robić? Pożyczanie gotówki wydaje się jedynym skutecznym rozwiązaniem, trzeba jednak to robić z głową, by nie żałować podjętej decyzji i nie powiększyć niepotrzebnie swoich finansowych zobowiązań.

Natychmiastowa wypłata

W sytuacji, gdy pieniędzy zaczyna brakować przed kolejną wypłatą, nie ma czasu na skomplikowane formalności. Pożyczka musi być szybka, tak by brakującą gotówkę otrzymać od razu, a nie dopiero po kilkunastu dniach. Takie ekspresowe tempo zapewniają chwilówki przez internet. Złożenie wniosku, weryfikacja danych, decyzja i wypłata – to wszystko odbywa się w ciągu zaledwie jednej doby. Szybkie pożyczki udzielane są na niezbyt wysokie kwoty, do około 1500-2000 złotych.

Nie wszędzie się opłaca

Przede wszystkim pieniądze pożyczać trzeba tak, by jak najmniej za to zapłacić. Jeżeli pożyczka jest rozłożona na raty, należy patrzeć nie tylko na wysokość miesięcznego obciążenia, ale na łączny koszt i wszystkie opłaty. Często bowiem się zdarza, że niskie miesięczne raty wiążą się z wysokim oprocentowaniem, wskutek czego w ostatecznym rozrachunku oddaje się znacznie więcej, niż się pożyczyło. Jeśli jednak pożyczka jest na wyższą kwotę, a dochody nie pozwalają na szybką spłatę wysokich rat, lepiej wybrać dłuższy termin spłaty, nawet kosztem wyższego oprocentowania, bo i tak będzie ono bardziej opłacalne niż karne odsetki w przypadku, gdy raty nie da się zapłacić na czas.
Kosztów można zresztą w ogóle uniknąć. Praktycznie każda firma ma w swojej ofercie pożyczki na zero procent i wystarczy oddać dług w terminie, by nie zapłacić za usługę ani grosza. Oczywiście, takie darmowe pożyczki są udzielane tylko w określonych przypadkach, najczęściej w ramach promocji dla nowego klienta. Takie rozwiązania proponują między innymi:
– Filarum.pl – do 1000 zł na 30 dni,
– Lendon.pl – do 1500 zł na 30 dni,
– Extraportfel.pl – do 2000 zł na 45 dni,
– Ferratum – do 1500 zł na 60 dni.

Bezpieczeństwo równie ważne jak koszty

Niskie koszty nie mogą być jedynym kryterium wyboru. Pożyczki mogą wpędzić w poważne kłopoty, jeśli zaciągane są w firmach o wątpliwej reputacji. Zero opłat, brak formalności, żadnej weryfikacji – takie udogodnienia sprawiają, że wiele osób w ogóle nie sprawdza treści umowy i zadłuża się w ciemno, co może mieć bardzo przykre konsekwencje. Tego problemu nie ma, gdy usługę oferuje renomowana firma, czego przykładem jest darmowa pożyczka online na lowcachwilowek.pl – mimo prostej procedury i atrakcyjnych warunków taka pożyczka nie będzie w przyszłości zbędnym balastem.

Ile pieniędzy pożyczyć?

Łatwość zaciągania pożyczek nie powinna być pretekstem do zadłużania się ponad miarę. Kwota pożyczki musi odpowiadać realnym potrzebom, dlatego warto uczciwie ocenić finansowe braki i nie pożyczać więcej „na wszelki wypadek” albo na dodatkowe zakupy, które zupełnie nie są potrzebne. Po oddaniu jednego długu można po prostu zaciągnąć nową pożyczkę, jeśli będzie taka konieczność.

Posty powiązane

https://www.gama-sklep.com.pl/a/380-szafki-kuchenne-polysk-czy-mat https://beesafe.pl/porady/porownywarka-oc-ac-mubi/ https://beesafe.pl/porady/podroz-do-wielkiej-brytanii-po-brexicie/