Kiedy klucze zostaną w stacyjce…

Współczesne samochody posiadają masę zabezpieczeń przed kradzieżą. Większość z nich jest w jakiejś mierze automatyczna i stara się przewidywać różne sytuacje, które mogą mieć miejsce na drodze lub na parkingu. Jedną z takich sytuacji jest po prostu pozostawienie samochodu niezamkniętego i zajecie się swoimi sprawami, na przykład pójście do pracy czy do sklepu. W tym czasie samochód byłby bardzo narażony chociażby splądrowaniem wnętrza. Niejeden samochód w związku z tym się po prostu pozamyka.
Taki gorliwy zamek centralny jest w stanie pozamykać nam wszystkie szyby i drzwi, kiedy pozostajemy poza samochodem przez jakiś określony czas i nic przy samochodzie nie robimy. Jest to wygodne, ale może spowodować sytuację, w której klucze zostaną w środku. Jest to ryzyko poniekąd wliczone w mechanizm, ale nie jest to wielkie pocieszenie, kiedy na przykład do zapasowych kluczy mamy kilkaset kilometrów. Potrzebny będzie ślusarz Wrocław.
Niemal każdy samochód może być otworzony bez kluczyków bez jakichś większych problemów, chociaż teoretycznie nie powinno to być możliwe. Każdy doświadczony ślusarz powie nam jednak, że zamiast wybijać szyby w swoim samochodzie, powinniśmy raczej chwycić za telefon i zadzwonić do niego.

Posty powiązane