Kasy fiskalne – jaką wybrać?

Obowiązek posiadania kasy fiskalnej ciąży na praktycznie większości przedsiębiorców w Polsce, bez względu na branżę czy dochód roczny. Wybór kasy fiskalnej jest jednym z pierwszych obowiązków właściciela firmy, aby móc zgodnie z prawem sprzedawać produkty czy usługi. Gdzie znajdziemy tego rodzaju sprzęt? Czy jego użytkowanie jest trudne?
Na polskim rynku istnieje wiele firm produkujących kasy fiskalne, oprogramowanie do nich czy urządzenia towarzyszące (drukarki, czytniki). Dobór odpowiedniego urządzenia powinien być podyktowany wielkością i zasięgiem firmy. Im większa kasa, tym większe możliwości związane z jej obsługą. Niewielkie przedsiębiorstwa w zupełności zadowolą się małymi, mobilnymi kasami. Posiadają one podstawowe funkcje fiskalizacji, dają szansę na zapisywanie w pamięci kasy kilkuset produktów. Małe kasy dają możliwość pracy mobilnej – oznacza to, że świetnie sprawdzą się w firmach przewozowych, na targach czy jarmarkach, również w pracy przedstawicieli handlowych.
W przypadku przedsiębiorstw oferujących swoje usługi nie tylko lokalnie, ale i na większą skalę, zasadne okaże się wykorzystanie kas średnich. Posiadają one znacznie bardziej rozbudowane funkcje od niewielkich kas. Średniej wielkości kasy sprawdzą się w punktach gastronomicznych, hotelach, punktach aptecznych.

Duża kasa fiskalna z zaawansowanym oprogramowaniem

Duże kasy sprawdzają się w przedsiębiorstwach transportowych, firmach o międzynarodowym zasięgu. Możliwość dopasowania funkcjonalności kasy do swoich potrzeb sprawia, że jest to urządzenie znacznie ułatwiające nam codzienną pracę. Specjalistyczne programy do obsługi kas fiskalnych pozwalają na nadzorowanie księgowości, stanów magazynowych, obsługę sklepu internetowego, zarządzanie kadrami i wiele więcej. Programy te umożliwiają zarządzanie firmą z dowolnego miejsca, niezbędny jest tylko dostęp do internetu.

Źródło: kotrakbis.pl

Posty powiązane