Kabina prysznicowa czy wanna

Urządzanie łazienki stawia nas przed wieloma dylematami. Jednym z podstawowych jest wybór pomiędzy kabiną prysznicową lub wanną. Który z elementów warto zamontować w swojej łazience i na co zwrócić szczególną uwagę podczas podejmowania tej decyzji?

Czas

Być może decyzja dotyczącą odpowiedniego elementu armatury jest dla nas trudna, ponieważ nie potrafimy określić swoich codziennych nawyków. Warto więc przemyśleć, ile mamy czasu w ciągu dnia i czy jest go wystarczająco dużo, aby móc pozwolić sobie na codzienne kąpiele w wannie. Jeśli raczej na co dzień stawiamy jednak na szybki orzeźwiający prysznic, wanna prawdopodobnie nam się nie przyda. Przed podjęciem tej decyzji warto więc realnie spojrzeć na swój plan dnia.

Miejsce, przestrzeń

Mankamentem bardzo wielu łazienek jest niewielka przestrzeń. Na zaledwie kilku metrach kwadratowych musi się zmieścić toaleta, umywalka, pralka, a także miejsce dla kabiny prysznicowej lub wanny.
Niewątpliwą zaletą, jaką posiadają kabiny prysznicowe jest fakt, że nie potrzebują wiele miejsca. Mieszczą się na niedużej powierzchni. Jeżeli zatem problemem w naszej łazience jest ograniczona przestrzeń, kabina będzie praktyczniejszym rozwiązaniem w naszym przypadku.

Potrzeby wszystkich członków rodziny

Być może bardzo lubimy brać szybkie prysznice i wręcz mierzi nas myśl o godzinie spędzonej w wannie. Czy jednak tego samego zdania są wszyscy członkowie rodziny? To bardzo ważne pytanie, które musimy sobie zadać podczas podejmowana tej decyzji. Porozmawiajmy z całą rodziną i koniecznie dowiedzmy się jakie są preferencje jej poszczególnych członków. Zazwyczaj dzieci bardzo lubią pluskać się w wannie w towarzystwie mnóstwa zabawek. Z kolei babci lub dziadkowi, osobie starszej prawdopodobnie łatwiej będzie wejść pod prysznic niż do wysokiej wanny.

Dla niezdecydowanych

Być może często korzystamy z kabiny prysznicowej, ale nie umiemy również odmówić sobie przyjemności wynikającej z rozłożenia się z książką w wannie. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście posiadanie dwóch łazienek albo jednej, ale bardzo dużej i umieszczenie tam zarówno kabiny, jak i wanny. Niewiele osób może się jednak cieszyć takim luksusem. Dobrym i bardziej ekonomicznym rozwiązaniem dla wszystkich niezdecydowanych jest założenie kabiny na wannę. W jednym miejscu możemy cieszyć się wówczas wygodnym prysznicem lub odpoczynkiem w wannie. To również ciekawe rozwiązanie dla rodzin, które mają różne potrzeby związane z kąpielą. Znajdzie się coś dobrego zarówno dla amatorów kąpieli jak i fanów prysznica.
Wszystko do łazienki znajdziesz na stronie 1lazienka.pl

Posty powiązane

poduszka na meble tarasowe ogromna skrzynia z technorattanu ogrodowe koce