Jakie zestawy mebli do salonu są na czasie?

Obserwując trendy wnętrzarskie można powiedzieć jedno – obecnie bardzo ceniony jest chłodny, ale bardzo elegancki styl skandynawski. Wiele osób postanawia, że od teraz będzie inwestowało w minimalistyczny styl, który kojarzy się niejako z luksusem i przepychem. Nie oznacza to jednak faktu, że za meble w tym stylu będziemy musieli wydać majątek. Jeżeli dobrze się rozejrzymy to kupimy nowoczesne, ale bardzo tanie zestawy mebli do salonu.

Nowoczesne zestawy mebli do salonu

Takie zestawy mebli do salonu kojarzone z chłodną Skandynawią to w dużej mierze lakierowane fronty. Korpusy meblowe również mogą być lakierowane, jednak nie zaleca się stosowania takiej praktyki. Zwykłe płyty laminowane MDF w jednolitej kolorystyce z frontami lub zupełnie innej doskonale sprawdzą się w takim zestawieniu mebli do salonu. Niekoniecznie trzeba stawiać jednak na lakierowane fronty. Można je zastąpić zwykłym kolorem czarnym, białym czy nawet szarym w jasnym, pudrowym odcieniu. 

Wystrój całego wnętrza

Pamiętajmy, że nasze nowoczesne zestawy mebli do salonu muszą również współgrać z kolorystyką ścian w salonie. Warto postawić na jasne kolory. Możemy również wybrać na część ścian jasny kolor, a na jedną ścianę dla przykładu kolor czarny, który będzie się wspaniale wyróżniał. Aczkolwiek taka praktyka nie jest zalecana w przypadku małych pomieszczeń, bowiem czarny będzie wszystko optycznie powiększał. Tutaj również warto wybrać jasne zestawy mebli, które wspaniale wpłyną również na cieplejszy klimat całego pomieszczenia. 

Posty powiązane

https://magicflvacation.com https://globecarp.pl https://millerliteargentina.com