Jakie są zalety korzystania z technorattanu?

Czym jest technorattan? To bardzo wysokiej jakości materiał, wykonany w oparciu o poliuretan. W przeciwieństwie do tradycyjnych, sztucznych tworzyw posiada on mnóstwo zalet, o których napiszemy poniżej.

Najczęściej wykorzystywane zalety technorattanu

Dzięki swoim zaletom, sztuczna odmiana rattanu, jest wykorzystywana w wielu branżach a szczególnie – w branży meblarskiej. Dlaczego więc warto wybierać meble wykonane w oparciu o ten materiał?

Jakość i wytrzymałość

Czy wiecie, że technorattan, jest materiałem znacznie bardziej wytrzymałym od plastiku? Oczywiście nie chodzi o to, jak długo może on rozkładać się w lesie… Chodzi raczej o to, że technorattan nie traci na swym pięknie, nawet na wskutek oddziaływania silnego światła słonecznego. Tradycyjne meble plastikowe, już po roku zaczynają blaknąć. Meble wykonane z nowoczesnego poliuretanu, nie tracą urody nawet przez kilkanaście lat.

Elastyczność

W przeciwieństwie do plastiku, technorattan jest materiałem niezwykle elastycznym. Wytrzymuje on spore obciążenia, nawet o charakterze trwałym. Jednocześnie, nawet na wskutek długotrwałego oddziaływania tych sił, nie będzie się on trwale odkształcał. Dzięki swej elastyczności, surowieć ten może znieść znacznie więcej, niż tradycyjnie rozumiane „meble plastikowe”.

Czyszczenie

Technorattan, jest materiałem niezwykle prostym w czyszczeniu. Jeśli zauważymy na nim jakiekolwiek plamy, nie musimy się obawiać. Do ich usunięcia, wystarczy tylko prosta ściereczka i trochę wody. Wystarczy kilka ruchów, by całe zabrudzenie zostało usunięte. A przy okazji zabrudzeń, materiał ten jest całkowicie odporny na plamy. Nawet oddziaływanie takich produktów spożywczych jak kawa czy soki, nie spowoduje tu powstania jakichkolwiek plam. Resztę brudu, możemy usunąć ściereczką nawilżoną wodą.

Ekologia

Materiał ten, jest całkowicie bezpieczny dla człowieka. Nie posiada ona żadnych toksycznych substancji, przez co może być wykorzystywany w bliskim sąsiedztwie dzieci. Co więcej, technorattan jest bezpieczny w kontakcie z żywnością. Dlatego spokojnie może być wykorzystywany, jako mebel ogrodowy, przy którym można spożywać posiłki.
Należy również pamiętać, że technorattan jest całkowicie bezpieczny dla środowiska naturalnego, zarówno w kontekście jego wytwarzania, jak również przechowywania i składowania. Wyrzucony pojemnik rattanowy, nie będzie tak szkodził środowisku, jak pojemnik wykonany z tradycyjnie rozumianych tworzyw sztucznych. Ma to ogromne znaczenie, w kontekście wracającej do łask ekologii.
Sklep Homegardenart – technorattan ma w ofercie meble ogrodowe najwyższej jakości. Sprawdź!

Posty powiązane