Jakie meble do ogrodu wybrać?

Wybór odpowiednich mebli ogrodowych to nie lada wyzwanie – w sklepach ogrodniczych i budowlanych znajdziemy wiele interesujących modeli mebli. Czy jednak wszystkie one są tak samo odporne na uszkodzenia i wykonane z wysokiej jakości tworzyw? Oto kilka wskazówek dla kupujących!

Idealne meble do ogrodu – gdzie je znaleźć?

Wielu kupujących, poszukujących mebli ogrodowych poszukiwania zaczyna od sklepów budowlanych. To właśnie tam z pewnością znajdziemy meble najtańsze. Zanim jednak zdecydujemy się na kupno koniecznie sprawdźmy, czy kupowany przez nas zestaw nie jest powystawowy oraz czy nie posiada on żadnych uszkodzeń. Niestety, zazwyczaj w sklepach takich sprzedawane są meble powystawowe, które były wielokrotnie testowane przez liczne osoby zainteresowane kupnem. Niestety, na takie meble również gwarancja jest znacznie krótsza!

Meble wprost od producenta

Znacznie lepszym rozwiązaniem jest kupienie mebli ogrodowych wprost od producenta. W Polsce działa kilka topowych firm, oferujących meble wykonane z technorattanu, aluminium lub innych tworzyw syntetycznych, warty polecenia jest zwłaszcza gardenspace.pl.
Co charakteryzuje takie meble? Odznacza je przede wszystkim wysoka odporność na uszkodzenia, działanie zmiennych warunków atmosferycznych, działanie promieni słonecznych, niskich i wysokich temperatur. W przypadku mebli technorattanowych doskonale prezentują się one zarówno na obszernych tarasach czy niewielkich balkonach blokowych, zapewniając wysoki komfort podczas odpoczynku. Zaletą mebli technorattanowych jest również ich jednolita struktura, dzięki której brud czy wilgoć nie przedostają się do wnętrza mebla.
Meble aluminiowe cieszą się nie mniejszym zainteresowaniem – odznacza je elegancka linia, wspaniały wygląd oraz lekkość. Dodatkowo są one skutecznie chronione przed wnikaniem wilgoci, a tym samym: przed pojawianiem się rdzy.

Posty powiązane

duza skrzynia ogrodowa technorattan patio stół pergola nad tarasem