Jakie elementy mają wpływ na zachowanie optymalnej temperatury w domach?

Podczas przygotowań do budowy domu powinniśmy myśleć nie tylko o czekających nas wydatkach oraz konieczności dopilnowania ekipy budowlanej. Ważne jest także to, jak zadbamy o termoizolację naszego domu. To kluczowa sprawa dotyczącą nie tylko naszego komfortu, ale również późniejszych rachunków za ogrzewanie. Jakie elementy okażą się kluczowe? Na co zwrócić największą uwagę?

Docieplenie ścian

Bez względu na rodzaj budowy domu (dom murowany lub drewniany) niezwykle ważne jest zwrócenie uwagi na docieplenie ścian. Najczęściej wykorzystywane są do tego: styropian, wełna o grubości 15 cm lub więcej, folia paroizolacyjna, materiały wiatroizolacyjne. Istotne jest także zadbanie o to, aby wewnątrz ścian nie pojawiła się wilgoć. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie technologii pasywnej w domach drewnianych. Sprawia ona, że dom bardzo powoli uwalnia nagromadzone ciepło.

Zadbaj o wysokiej jakości okna!

Zazwyczaj okna wybieramy na podstawie ceny – warto jednak z bliska przyjrzeć się temu problemowi. Wielu producentów, tak jak oknar-wroclaw.pl proponują nowoczesne technologie wykorzystane podczas tworzenia swoich produktów. Okna mogą posiadać nie tylko 2-3 szyby, ale również wysokiej jakości uszczelki z domieszkami, które nie parcieją, nie kruszeją, nie poddają się zmiennym temperaturom. Ważne jest także to, jak dokładnie rama okienna zostanie osadzona w murach. Wszelkie prześwity powinny być uszczelniane wysokiej jakości pianką. Użycie produktu niskiej jakości będzie skutkowało z czasem kruszeniem tworzywa.

Odpowiednia instalacja grzewcza

W celu ogrzewania domu wykorzystywane są najczęściej instalacje grzewcze i kominki) z możliwością rozprowadzenia ciepła podłogowego). Istotą ich prawidłowego działania jest szczelność. Wszelkie usterki musza być natychmiast naprawiane.

Posty powiązane