Jaki powinien być kalendarz szkolny

Rok szkolny to okres pełen zajęć i różnego rodzaju zobowiązań. Wielu osobom wydaje się, że ilość obowiązków zwiększa się wyłącznie w przypadku uczniów, jednakże dzieje się tak również u dorosłych, którzy nie tylko muszą regularnie odwiedzać szkołę pociechy podczas zebrań, lecz także odwozić je na różne zajęcia pozalekcyjne. Właśnie dlatego w czasie roku szkolnego warto zadbać o dobrą organizację pracy. Przydatnym akcesorium okaże się kalendarz szkolny.

Wybór kalendarza szkolnego dla ucznia

Kalendarz szkolny należy dobierać odpowiednio do wieku ucznia. Dzieci, które uczęszczają do pierwszych klas szkoły podstawowej zwykle nie potrzebują dużej ilości miejsca na zrobienie dodatkowych notatek. W ich przypadku istotne jest natomiast to, by kalendarz nie był ciężki. Dobrze sprawdzi się nieduży kalendarzyk, który dobrze spełni swoje zadanie, jednak nie będzie obciążał tornistra malca.
Starsi uczniowie zwykle przywiązują większą wagę do wyboru kalendarza szkolnego. Ważne jest nie tylko to, by podobała im się okładka terminarza, lecz także to, by kalendarz był dobrze dopasowany do potrzeb dziecka. Na rynku dostępne są kalendarze dwunasto- oraz osiemnastomiesięczne, dodatkowo istnieje możliwość zdecydowania czy kalendarz ma być tygodniowy (mniej miejsca na notatki), czy codzienny (możliwa jest lepsza organizacja dnia).
Znaczenie ma także to czy kalendarz szkolny jest w twardej czy też miękkiej oprawie. Uczniowie, którzy codziennie noszą ze sobą terminarz powinni zdecydować się na twardą okładkę, która co prawda jest cięższa, jednak bardziej wytrzymała. Osoby rzadziej korzystające z kalendarza mogą postawić na miękką oprawę.

Jak wybrać terminarz dla rodzica

W przypadku osób dorosłych kryteria wyboru kalendarza są nieco inne. Najważniejszą rolę odgrywają indywidualne preferencje rodzica. Wiele osób niechętnie nosi ze sobą kalendarz, a daty wszystkich ważnych spotkań czy terminy oddania projektu zapisuje podczas pobytu w domu. Wydaje się, że u takich ludzi najlepszym wyborem okaże się kalendarz szkolny o dużych gabarytach. Jego dużą zaletą jest to, że nie sposób go zgubić, ponieważ dzięki swoim rozmiarom rzuca się w oczy. Ponadto duża ilość stron zapewnia wystarczającą ilość miejsca na zrobienie ważnych notatek.
Osoby, które codziennie noszą ze sobą terminarz powinny postawić na nieco lżejszy model. Warto zdecydować się na format nie większy niż B5, dodatkowo dobrze, by nie miał on twardej, a tym samym dosyć ciężkiej oprawy. Taki kalendarz nie zbyt dużo miejsca i jest lekki, dzięki czemu można go nosić ze sobą na co dzień.
Zapraszam po więcej informacji na stronękalendarz szkolny.

Posty powiązane