Jaki masaż wybrać?

Kto z nas nie chciałby wybrać się na masaż? W końcu to nie tylko doskonały zabieg zdrowotny, ale i odprężający! Masaże są popularne na całym świecie, zarówno te relaksujące, jak i te mające działanie prozdrowotne.

Dla kogo masaż?

Masaż jest właściwie dla każdego. Jednak nie każdy rodzaj masażu będzie odpowiadał wszystkim. Nim wybierzemy się na masaż, powinniśmy się zastanowić, czego właściwie po nim oczekujemy. Relaksu? Odprężenia? Usunięcia napięcia mięśni? Działania przeciwbólowego? Zredukowania cellulitu? Postawienie tych pytań i spędzenie chwili na wyszukiwaniu informacji pozwoli nam wybrać masaż dostosowany do naszych problemów.

Dla kogo masaż klasyczny?

Masaż klasyczny to taki, który wykonuje się poprzez ugniatanie. Ten rodzaj masażu pozytywnie wpływa zarówno na ciało, jak i umysł. Masaż klasyczny polecany jest właściwie każdemu. Ze szczególnym uwzględnieniem osób zestresowanych i prowadzących siedzący tryb życia. Masaż klasyczny działa między innymi na układ krążenia, funkcjonowanie stawów oraz mięśni. Wpływa także na nasz nastrój- po takim masażu będziemy czuli się zrelaksowani i wolni od stresów, jak i lęków.

Masaż limfatyczny

To drugi pod względem popularności rodzaj masażu. Masaż limfatyczny jest masażem, zarówno leczniczym, jak i odprężającym. Masaż limfatyczny jest polecany szczególnie dla osób, które są na etapie odchudzania. Pomaga on w oczyszczeniu się organizmu z produktów przemiany materii. Do tego pozytywnie wpływa na wygląd naszej skóry- zmniejsza on między innymi cellulit. Masaż limfatyczny polecany jest także po zabiegach (oczywiście po uprzedniej konsultacji z lekarzem), bo pomaga on szybciej pozbyć się zarówno opuchlizny, jak i bólu. Nim wybierzemy się na masaż limfatyczny, sprawdźmy, czy możemy go w ogóle mieć. Okazuje się, że masażu limfatycznego nie robi się osobom, które mają problemy z obrzękami z powodu stanów zapalnych, czy cierpią na choroby nowotworowe, bądź ich przerzuty.

Masaż leczniczy- rodzaje

Istnieją także inne rodzaje masaży leczniczych. Pomagają one przy wielu dolegliwościach: rwie kulszowej, bólach głowy, bólach stawów, czy wielu innych schorzeniach.
Do takich masaży zalicza się między innymi: masaż segmentarny, masaż aromateraupetyczny, masaż punktowy, masaż kontralateralny, masaż wodny wirowy, czy masaż podwodny.
Masaż segmentratny pomaga przy rwie kulszowej. Przynosi ulgę w tym bólu neurologicznym, jak i podnosi sprawność naszego organizmu.
Masaż aromateraupetyczny pomaga przy wielu problemach. Z pewnością pomoże przy depresji, migrenach, bólach menstruacyjnych, czy nadciśnieniu tętniczym.
Masaż kontralateralny zaś polecany jest osobom, które przez długi czas miały kończyny w gipsie. Pozwala on na szybsze zrośnięcie się kości oraz zapobiega on sztywnieniu stawów.

Masaż wodny wirowy pomaga w bólach reumatycznych oraz w bólach mięśni.

Masaż podwodny, tak samo, jak masaż wodny wirowy jest także przydatny przy bólach reumatycznych, jak i przy usuwaniu blizn.
Warto zapoznać się ze wszystkimi wymienionymi rodzajami masażu: zarówno, tymi klasycznymi, jak i leczniczymi. Jeśli do tej pory nie byliście na masażu to najwyższy czas to zmienić. Naprawdę warto!
Artykuł przygotowany we współpracy z Artykuł przygotowany we współpracy z Medica SPA z Warszawy

Posty powiązane