Jaka bateria Steinberg to bateria idealna do łazienki

Nowoczesne łazienki mają coraz mniejszą powierzchnię, a mimo to nadal muszą spełniać swoje podstawowe funkcje. Bez względu na wielkość łazienka to miejsce, gdzie domownicy dbają o higienę osobistą. Na małej powierzchni zwykle usuwa się wannę, zastępując ją brodzikiem i prysznicem. Jednak równie popularne jest zostawienie krótkiej wanny albo wanny narożnej, do której należy dobrać odpowiednie baterie Steinberg.

O czym pamiętać wybierając baterie do łazienki

Jaka powinna być łazienkowa bateria marki Steinberg Bateria łazienkowa to przede wszystkim bateria wannowo-prysznicowa, przy czym nie każda bateria posiada również funkcję prysznica. Jest to pierwsza rzecz, na którą należy zwracać uwagę wybierając baterię do łazienki. Gdzie powinna być zamontowana taka bateria? Jeśli to bateria z zestawem natryskowym, to będzie zamontowana na wannie, natomiast w przypadku baterii bez możliwości przełączenia na prysznic producenci umożliwiają montaż na ścianie lub na wannie, w zależności od wybranej serii produktowej. W wybranych modelach może być również zamontowany termostat. Baterie Steinberg z zestawem prysznicowym mogą być bateriami zarówno z jednym, jak i z dwoma uchwytami. Ważne, aby pamiętać, że jeśli zestaw nawannowy jest baterią z zestawem prysznicowym, wówczas do jego montażu będą potrzebne nawet cztery otwory. Większość baterii wannowych to baterie z prostą wylewką, choć w łazience mogą się także sprawdzić baterie z wygiętą wylewką typu F. Projektanci tworzą również baterie łazienkowe z montażem w podłodze. Taka bateria jest przeznaczona do stosowania przy kabinach prysznicowych.
Przy wyborze baterii wannowo-prysznicowej warto uwzględnić także zakup baterii umywalkowej, która również pojawi się w funkcjonalnej łazience. Niektórzy producenci projektując nowoczesne baterie idą dalej, tworząc jednocześnie funkcjonalne rozwiązania do łazienki. Robi tak również marka Steinberg Bateria wannowo-prysznicowa może pochodzić z tej samej serii, co dodatkowe uchwyty, wieszaki czy nawet pojemniki na mydło.
Więcej informacji znajdziesz na stronie Łazienki Szydłowski – Steinberg bateria

Posty powiązane