Jak zorganizować niewielkie wesele?

Coraz częściej młode pary planujące ślub rezygnują z hucznych wesel, które uważane są za zbyt kosztowne i męczące pod względem organizacyjnym. Wiele w tym prawdy: organizacja dużego wesela zajmuje przynajmniej kilka miesięcy i konieczność zsynchronizowania wielu zagadnień. Z hucznym weselem wiążą się również olbrzymie koszty – to jeden z głównych powodów, dla których młode pary nie chcą takiej imprezy. Koszty mogą być współmierne do części ceny kupna niewielkiego mieszkania!

Niewielkie wesele – detale

Alternatywą dla hucznych wesel są niewielkie, kameralne imprezy. Ich organizacja może zająć kilka tygodni, a w skrajnych przypadkach – tylko kilka dni. Ważne jest jednak przede wszystkim znalezienie odpowiedniego miejsca. W przypadku niewielkich przyjęć, na których pojawia się 20-30 osób, nie będzie trudno o termin. Zazwyczaj restauracje hotelowe i kawiarnie umożliwiają organizację takiego wydarzenia w niewielkich, kameralnych salkach. Są one dobrym rozwiązaniem, gdyż niezależnie od przyjęcia weselnego w restauracji może odbywać się normalny dzień pracy, a goście nie przeszkadzają sobie nawzajem.
Podczas ustalania podstawowych detali musimy omówić z managerem sali ilość gości, jak również to, co znajdzie się na stołach. Zazwyczaj szefowie kuchni udostępniają klientom kilka rodzajów menu i pozwalają na mieszanie ich ze sobą, zgodnie z preferencjami. Na specjalne życzenie możliwe jest również zamówienie dan wegetariańskich czy wegańskich. Z pewnością osoby odżywiające się w ten sposób docenią nasze starania.
W rozmowie z managerem warto ustalić także ilość kelnerów obsługujących przyjęcie i udekorowanie stołu. Tym ostatnim możemy zająć się sami lub też dopłacić do pracy florystki czy dekoratorki.
Szukasz odpowiedniego miejsca na kameralne wesele? Sprawdź najlepsze oferty na Mazowszu – organizacja wesela pod Warszawą.

Posty powiązane

https://www.gama-sklep.com.pl/a/117-szafa-na-kurtki https://beesafe.pl/porady/podroz-do-wielkiej-brytanii-po-brexicie/ https://beesafe.pl/porady/majowka-kiedy-jest-ile-trwa/