Jak zadbać o swoje zęby?

Za pięknem zębów najczęściej stoi ich doskonałe zdrowie. Nie jest jednak możliwe posiadanie zdrowego uzębienia, jeśli odpowiednio się o nie nie dba.

Prawidłowe mycie zębów

Warto zauważyć, że wiele osób nie przykłada odpowiedniej wagi do mycia zębów. Nie tyle nie myją ich zbyt często, ale robią to bardzo niestarannie. Trzeba podkreślić, że aby porządnie umyć zęby trzeba nałożyć odpowiednią ilość pasty do zębów oraz przez odpowiednio długi czas rozprowadzać ją po jamie ustnej. Uważa się, że mycie zębów powinno trwać co najmniej około 3 minut, a nie tak jak w przypadku wielu osób niespełna 1 minutę.

Rodzaj pasty do zębów ma znaczenie

Wydaje się, że wbrew pozorom nie jest to obojętne jaką pastą do zębów się je myje. Rzecz w tym, że powinno się zawsze dopasować w odpowiedni sposób jej rodzaj do własnego uzębienia. Chodzi na przykład o to, aby nie kupić mocno drażniącej pasty, jeśli posiada się słabe dziąsła. Ponadto, jeśli zęby żółkną, przez co nie wyglądają estetycznie, wydaje się, że warto zdecydować się na pastę działającą wybielająco.

Pasta do zębów to nie wszystko

Oczywiście, wybór pasty jest niezwykle istotny, jednak nie tylko ona decyduje o tym, czy mycie zębów jest skuteczne. Równie ważne jest również jaką szczoteczką się to robi. Rzecz w tym, aby kupować szczoteczki przystosowane do wrażliwości zębów. Jeśli ktoś ma wrażliwe zęby i cienkie szkliwo powinien raczej wybrać szczoteczkę z najmiększym włosiem. Do twardego szkliwa i wytrzymałego uzębienia można kupić najtwardszą szczoteczkę.
Warto również rozważyć kupno szczoteczki elektrycznej ze strony i pasty http://profimed.com/katalog/pasty-do-zebow. Niestety, nie nadaje się ona zbytnio do używania w przypadku bardzo wrażliwych zębów. Generalnie jednak, zwykle jest godna polecenia, gdyż cechuje się ogromną dokładnością, docierając do wszystkich zakamarków jamy ustnej.

Jak często należy myć zęby?

Nie każdy wie, jak ważne jest częste mycie zębów. Nie mniej jednak, nie można również przesadzać, gdyż zbyt częste ich mycie może prowadzić do zdarcia szkliwa i zwiększenia tym samym wrażliwości zębów.
Generalnie, najlepiej myć zęby po posiłkach. Oczywiście, nie po każdej przegryzce koniecznie trzeba nakładać na szczoteczkę pastę do zębów i szorować jamę ustną. Należy to robić po wszystkich większych posiłkach jak również po bardzo słodkich przekąskach. Ponadto, koniecznie trzeba umyć zęby rano jak i wieczorem. Warto zauważyć, że dzięki regularnemu, prawidłowemu myciu zębów nie tylko poprawia się ich zdrowie i wygląd, ale również zapewnia się sobie świeży, przyjemny oddech.

Posty powiązane

akcesoria do grilla grille gazowe oświęcim grill ogrodowy węglowy