Jak zabezpieczyć się na przyszłość?

Młodzi ludzie coraz częściej odczuwają, że ich przyszłość jest niepewna. Szczególnie niepewne jest to, czy ich emerytura będzie należycie zabezpieczona i czy będą mogli na niej spokojnie żyć. Niektórym może to wydawać się dziwne, myślenie o emeryturze w wieku 20-30 lat, lecz jest to właśnie przerażające, że tak młode osoby już obawiają się o to, co będzie za pół wieku. Rozwiązaniem ich problemu mogą być grunty inwestycyjne.

Dlaczego grunty, a nie inne inwestycje?

Oczywiście swój własny kapitał można ulokować w różnych miejscach. Mogą to być metale szlachetne, akcje, obligacje, fundusze i tak dalej. Jednak to wszystko jest obarczone dużym ryzykiem i możliwością utraty kapitału, a zakupione grunty nigdy nagle się nie ulotnią.
Historia doskonale pokazała, że inwestowanie na giełdzie, nawet jeśli ktoś bardzo się na tym zna, może skończyć się ogromnymi stratami. Natomiast ulokowanie pieniędzy w gruntach, może i nie zapewni szybkiego wzrostu kapitału, lecz na pewno jego wielkość się nie obniży. Jednak nie należy od razu negatywnie podchodzić do innych inwestycji. Najlepiej jest zastosować metodę dywersyfikacji i postawić na różnego rodzaju inwestycje, które w razie jakichkolwiek problemów, będą równoważyły straty i zyski.

Co zrobić z gruntami inwestycyjnymi?

Z zakupioną ziemią, każdy może zrobić, co tylko chce. Jedynym ograniczeniem, z jakim można się spotkać, jest prawo, a także oczywiście posiadany majątek. Prawo bardzo szybko się zmienia i należy stale je obserwować, aby przypadkowo nie popaść w kłopoty, które doprowadzą nas do potrzeby sprzedaży posiadanych gruntów inwestycyjnych.
Na ziemi, której jesteśmy właścicielem, możemy sami wybudować jakieś nieruchomości, lub możemy przeznaczyć ją pod inwestycje kogoś, kto będzie chciał od nas działkę wynajmować. Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Każdy powinien je indywidualnie przestudiować i po szczegółowej analizie, dokonać decyzji, co będzie dla niego najlepszym rozwiązaniem.

Gdzie zainwestować?

Wybór miejsca inwestycji jest być może najtrudniejszą decyzją, w czasie całej inwestycji, ponieważ często to właśnie od lokalizacji zależy, czy inwestycja przyniesie skutki, czy nie. Dlatego w czasie wyboru, najlepiej jest podpierać się statystykami i badaniami, a także aktualną sytuacją na rynku.
Najlepsze miejsca pod inwestycje, to tereny, które podlegają ciągłemu rozwijaniu się. Przykładowo jest to aglomeracja śląska, na której cały czas się coś dzieje. Jest to świetne miejsce pod budowę magazynów, fabryk, a także pod budownictwo mieszkaniowe. Można być pewnym, że o ile tylko będą ku temu warunki, miejsce te będzie stale charakteryzowało się nowo dokonanymi inwestycjami. Nie warto przegapić takiej okazji.
Artykuł powstał we współpracy z GTB Invest – grunty inwestycyjne

Posty powiązane