Jak wybrać salę weselną – krótki poradnik

Wybór sali weselnej jest jedną z kluczowych decyzji podczas planowania ceremonii.
Choć ilość sal weselnych w ciągu ostatnich kilku lat znacząco wzrosła, nie oznacza to wcale, że wybór okaże się łatwiejszy. Większe możliwości to jeszcze większy mętlik, chaos i niemożność trudności w podjęciu decyzji.
Jeśli chcesz wiedzieć w jaki sposób wybrać najlepszą salę weselną i co bardzo ważne – nie zwariować, przeczytaj nasze wytyczne.

Wytęż wyobraźnie

Pierwszym krokiem do wyboru najlepszej sali weselnej powinno być… uruchomienie wyobraźni…  Zamknij oczy, weź głęboki oddech i zastanów się, w jakich okolicznościach chciałabyś celebrować swój ślub. Ma być romantycznie, a może nowocześnie? Wolisz wnętrze urządzone w stonowanych, jasnych kolorach, a może marzysz o przyjęciu w kolorze soczystej czerwieni. Chcesz, by sala weselna była usytuowana w mieście,  a może zależy Ci na tym, by podczas przyjęcia móc swobodnie spacerować po lesie lub parku?
Kiedy w Twojej głowie pojawi się precyzyjna wizja wymarzonego lokalu, możesz rozpocząć realne poszukiwania. Wiedząc czego chcesz, zdecydowanie łatwiej wyeliminujesz miejsca, które nie spełniają Twoich oczekiwań.

Zejdź na ziemię

Jeśli stworzyłaś już obraz swojej wymarzonej sali weselnej, czas zejść na ziemię 🙂 Weź do ręki kartkę papieru i długopis i dokładnie zapisz wszystkie kluczowe informacje, takie jak: liczba zaproszonych gości, budżet, preferowane menu, oczekiwania w stosunku do obsługi kelnerskiej, ewentualne zaplecze noclegowe. Choć wygląd sali ma ogromne znaczenie, to jej funkcjonalność w dużej mierze wpłynie na komfort i satysfakcję gości.

Znajdź idealny lokal

Ostatnim krokiem powinno być połączenie idealnej wizji z rzeczowymi, racjonalnymi potrzebami.
Aby wybrać idealny lokal warto rozpocząć poszukiwania od sprawdzenia oferty okolicznych sal weselnych. Jeśli któraś z nich będzie przypominać tę wymarzoną, koniecznie sprawdź, czy spełnia również „racjonalne” oczekiwania w postaci odpowiedniej powierzchni, preferowanego menu czy bazy noclegowej (o ile jest potrzebna).
Do lokali, które pozytywnie przejdą taką weryfikację koniecznie wybierzcie się osobiście.
Dzięki tej prostej metodzie, opartej na kilku prostych krokach będziecie mogli oszczędzić naprawdę wiele cennego (zwłaszcza przed ślubem) czasu, spełniając jednocześnie marzenia o idealnym przyjęciu weselnym.
Autor: Wesele123.pl

Posty powiązane

grill grill na węgiel grill gazowy indiana