Jak wybrać czółenka?

Buty to ogromnie ważna część damskiej garderoby. Niektóre z pań mają nawet kilkadziesiąt czy kilkaset par, jednakże tak naprawdę wystarczy kilka rodzajów wygodnych i dobrych jakościowo butów, by uzupełnić stylizację na każą okazję. Jednym z takich dodatków są czółenka damskie.

Gdzie kupować?

Niektóre panie uwielbiają buszować w sieci, ponieważ to właśnie tam można znaleźć ogromną ilość różnorodnych fasonów i kolorów czółenek damskich, jednakże takie kupowanie ma jeden zasadniczy minus, butów nie można zmierzyć. Na szczęście sklepy w sieci robią obecnie ukłon w stronę swoich klientów i bardzo często można czółenka po zmierzeniu po prostu odesłać na koszt firmy, jeżeli okaże się, że nie spełniają one naszych oczekiwań, na przykład niewygodnie się noszą.
Podczas kupowanie w sklepie stacjonarnym warto pamiętać o tym, by na poszukiwania idealnych butów, jakimi są czółenka damskie wybrać się rano, ponieważ wtedy stopa nie jest jeszcze tak bardzo spuchnięta. Nawet jeżeli jakiś fason buta przypadnie nam do gustu, nie wolno pokusić się o kupowanie go jeżeli nie ma odpowiedniego dla danej pani rozmiaru, Za duże bądź za małe buty będą niezwykle niewygodne. Za mały numer będzie obcierał boleśnie stopę i sprawiał dyskomfort przy każdym kroku, zaś jeżeli but będzie zbyt duży, będzie spadał ze stopy i również powodował bolesne otarcia.

Mierzymy

Buty przed zakupem należy koniecznie zmierzyć i pochodzić w nich przynajmniej kilka kroków. Dzięki temu stwierdzimy, jak czółenka damskie leżą na stopie, czy dobrze do niej przylegają oraz czy materiał we wnętrzu będzie sprawiał, że buty będziemy nosić z przyjemnością.
Należy przyjrzeć się również temu, jak wygląda stopa, noga i cała sylwetka w danym fasonie buta. Dlatego przy mierzeniu nie sprawdzą się niskie lustra, które nieraz znajdujemy w sklepach obuwniczych. najlepiej przejrzeć się w wysokim lustrze obejmującym całą sylwetkę.

Marka i styl

Najlepiej postawić na markowe buty, ponieważ te posłużą nam dłużej niż przez jeden sezon. Kupując buty należy także zwrócić uwagę na kolorystykę i styl. Czy pasuje do całej garderoby i czy będzie dopełnieniem szafy?
Na koniec koniecznie trzeba się dowiedzieć, na jakiej zasadzie można dokonać zwrotu i wymiany towaru w sklepie, ponieważ może się zdarzyć, że nawet najstaranniej wybrane buty będą z jakiegoś powodu niezdatne do użytku lub po prostu w domu przyjdzie refleksja, która sprawi, że klient będzie chciał zwrócić buty. Czasem bowiem zakupy są robione pod wpływem impulsu a to nie zawsze daje dobre efekty.
Grafika pochodzi ze strony producenta obuwia damskiego Noevision

Posty powiązane