Jak umeblować mieszkanie w stylu skandynawskim?

W ostatnim czasie styl skandynawski w aranżacji wnętrz cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków. Kiedyś modne były ciężkie, barokowe meble o licznych zdobieniach, dzisiaj stawiamy raczej na prostotę i funkcjonalność. Styl skandynawski doskonale oddaje te tendencje – jest niezwykle lekki i prosty, bazuje na umiejętnym łączeniu stonowanych barw, na czerpaniu inspiracji z natury. Przeczytaj, jak umeblować mieszkanie w stylu skandynawskim.

Przede wszystkim prostota i minimalizm

W stylu skandynawskim w ciekawy sposób łączą się cechy chłodnego klimatu północy i gościnności jej mieszkańców. Wnętrza w stylu skandynawskim powinny być przytulne i przestronne, powinien w nich dominować minimalizm i szlachetna prostota formy. Dobierając kolory, zdecydujmy się raczej na te naturalne, stonowane. Idealnym rozwiązaniem będą odcienie bieli, szarości i brązu. Jeśli mamy ochotę poeksperymentować z żywszymi odcieniami, to raczej w detalach (np. kupując koc albo dywan w żywym, kontrastowym kolorze) i przede wszystkim w taki sposób, by kolory ładnie ze sobą współgrały. Nie zawsze dobór kolorów jest łatwym zadaniem, jednak Skandynawowie wyróżniają się pod tym względem olbrzymim wyczuciem smaku. To sprawia, że pozornie proste rozwiązania prezentują się naprawdę ciekawie.

Postaw na naturę

W stylu skandynawskim bardzo ważna jest naturalność. Skandynawowie w swoich domach chętnie sięgają po drewno. Idealnym rozwiązaniem będzie drewniana podłoga lub parkiet oraz duży, drewniany stół. Taki stół powinien sam w sobie być na tyle reprezentacyjny, by nie było potrzeby już przykrywać go obrusem. Do tego doskonale sprawdzą się dodatki wykonane z naturalnych tkanin: lnu, wełny, czy bawełny. Tego rodzaju dodatki pozwalają łatwo wyczarować atmosferę domowego ciepła. Z dodatkami można się pobawić i wybrać takie, które cechują się designerską formą i atrakcyjną kolorystyką. Naturalność jest trendem, który obecnie zdobywa sobie coraz więcej zwolenników i doskonale łączy się z zamiłowaniem do ekologicznego trybu życia.
Źródło: styl skandynawski CasaBianca.pl

Posty powiązane

poduszka dekoracyjna napoleon grill ogrodowe grille