Jak przechowywać rower w małym mieszkaniu?

Przechowywanie roweru może być dosyć kłopotliwe. Trzymanie tego pojazdu na balkonie nie jest dobrym rozwiązaniem, przede wszystkim ze względu na warunki atmosferyczne, które mogą negatywnie wpływać na jego sprawność. Jak przechowywać rower w małym mieszkaniu?

Funkcjonalne rozwiązania

Wiele osób ma problem z przechowywaniem swoich jednośladów w małych mieszkaniach. Niestety taki pojazd zajmuje stosunkowo dużo miejsca, dlatego przeszkadza w swobodnym poruszaniu się. Na szczęście można zaopatrzyć się w specjalny wieszak na rowery, który może rozwiązać problem.
Rower da się także ustawić na stojaku lub nawet w specjalnej zabudowie, ale taki sposób przechowywania jest dostępny jedynie w większym mieszkaniu. Tam gdzie brakuje miejsca, warto zastanowić się nad zawieszeniem roweru na ścianie.

Jaki wieszak na rowery wybrać?

W sklepach z tego typu akcesoriami można znaleźć wieszaki na rowery mocowane do ściany lub do sufitu. Wybór konkretnego sposobu mocowania będzie zależał od jego funkcjonalności w danym mieszkaniu i od ilości dostępnego miejsca. Przed zakupem wieszaka warto bardzo dokładnie przemyśleć miejsce jego zamocowania tak, aby wiszący rower nie przeszkadzał w czasie wykonywania codziennych czynności.
Inna ważna kwestia to materiały, z których został wykonany wieszak na rowery. Warto wybrać model wyposażony w plastikowe osłony haków, ponieważ zabezpieczy to ramę roweru przed zarysowaniem w czasie przechowywania. Jednocześnie należy również zwrócić uwagę na nośność wybranego wieszaka, która powinna odpowiadać ciężarowi posiadanego jednośladu.

Gdzie przymocować wieszak na rower?

Odpowiedź na to pytanie zależy od indywidualnych planów dotyczących aranżacji wnętrza. Jeśli pozwala na to układ mieszkania, rower można powiesić w przedpokoju, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić go w salonie. Czasem wystarczy jedynie odrobina pomysłowości, aby jednoślad stał się interesującym uzupełnieniem wnętrza.
Oczywiście oprócz estetyki wybranego rozwiązania, trzeba też zastanowić się nad tym, czy jest praktyczne. Jak już zostało wspomniane, dla wieszaka na rower trzeba wybrać miejsce, które nie będzie utrudniać komunikacji w mieszkaniu.
Jednocześnie trzeba brać pod uwagę, że rower może być często brudny, np. w czasie deszczowej pogody koła będą mokre i zabłocone. Rozwiązaniem może być umieszczenie pod wieszakiem wycieraczki. Należy także pamiętać, o łatwym wieszaniu i zdejmowaniu roweru, co będzie miało duże znaczenie zwłaszcza przy częstym korzystaniu z tego pojazdu.
Artykuł powstał we współpracy z Calus-P oferującą wieszaki i stojaki na rowery

Posty powiązane

https://www.gama-sklep.com.pl/a/344-klasyczna-kuchnia-w-nowoczesnym-wydaniu https://evokerc.com/wdrozenie-i-certyfikacja-iso-14001/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/400-co-miedzy-szafkami-w-bialej-kuchni