Jak powiększyć małe wnętrza?

Kupując małe mieszkanie zazwyczaj na samym wstępie przygotować do jego urządzenia zaczynamy się głowić nad tym w jaki prosty sposób możemy je optycznie powiększyć. Wbrew licznym opiniom małe wnętrza mogą być stylowe i funkcjonalne, wystarczy tylko przestrzegać kilku prostych zasad. Dużą uwagę skupić należy na doborze właściwego koloru farb jak i mebli oraz pozostałych elementów dekoracyjnych. Co zatem zrobić by mały salon stał się przestrzennym i zachwycającym swoim wyglądem pokojem dziennym.

Więcej o małych wnętrzach na blogu https://adoo.pl/aranzacja-wnetrz/

Odpowiedni wybór koloru ścian

Jedną z podstawowych zasad urządzania małych pomieszczeń jest unikanie ciemnych kolorów, które dodatkowo przytłoczyłyby całe wnętrze. Intensywne barwy świetnie prezentują się dużych przestrzennych i dobrze oświetlonych pomieszczeniach.  Wybierając farbę swój wybór należy kierować na odcienie jasne i stonowane, które optycznie powiększają przestrzeń. Dużą popularnością w dalszym ciągu cieszy się biel oraz ponadczasowa szarość. Jak wiadomo barwy dzielimy na ciepłe oraz zimne. Farby o podtonie ciepłym nadają wnętrzu przytulnego charakteru z kolei chłodne wyciągają wnętrze dodając mu kilku centymetrów. Podobna zasada obowiązuje w przypadku wyboru tapet. Ich kolory powinny być jasne a wzory subtelne.

Właściwe meble i dodatki

Zakup mebli powinien być właściwie przemyślany, w zależności od aranżowanego pomieszczenia elementy wystroju a w zasadzie ich gabaryty pasować powinny do ogólnej powierzchni danego wnętrza. W tym konkretnym przypadku należy zadbać o to by nowe meble nie były zbyt duże co negatywnie odbijało by się zarówno na funkcjonalności jak i wyglądzie estetycznym. Małe wnętrza kochają jasne odcienie, dlatego też i meble utrzymane muszą zostać w tej kolorystyce. Kupując sofę i fotele do salonu warto wybrać modele wyposażone w nóżki, wyższe meble optycznie powiększają przestrzeń a dodatkowo ułatwiają dbanie o porządek.
Jeżeli chodzi o dodatki to tutaj sprawdza się złota zasada projektantów wnętrz – „mniej znaczy więcej”. Zakup akcesoriów ozdobnych należy ograniczyć do minimum, świetnym dodatkiem do małych wnętrz są lustra, które również optycznie zwiększają przestrzeń w pomieszczeniu. Modnym rozwiązaniem będzie stworzenie galerii z luster, bądź też wyposażenie szaf w lustrzane fronty.

Polecamy również życzenia https://zyczeniowo.pl/zyczenia-na-pozegnanie-z-pracy/

Jak widać wygląd małych wnętrz można w bardzo prosty sposób odmienić, stosując się jedynie wskazówek profesjonalistów. Proces ten nie jest ani czasochłonny ani też kosztowny, wystarczy tak naprawdę zakup nowej farby by uzyskać zupełnie inny, o wiele bardziej korzystniejszy efekt końcowy całej aranżacji.

Posty powiązane