Jak domy szkieletowe zmieniają naszą wiedzę o architekturze?

W Polsce od kilku lat notujemy wzrost zainteresowania udową własnego domu lub też kupnem mieszkania na rynku pierwotnym. Boom budowlany trwa w najlepsze! Polacy jednak coraz częściej szukają alternatywy dla mieszkań w mieście – pragną ciszy, spokoju, zieleni. Wybudowanie własnego domu z pewnością będzie wyzwaniem. Warto poznać dostępne opcje i technologie!

W poszukiwaniu najlepszych rozwiązań

Do niedawna budowanie domu wiązało się przede wszystkim z zaciągnięciem olbrzymiego kredytu. Takie zobowiązanie zmuszało nas do spłacania przez kolejne 20-30 lat. Co ważne: razem z odsetkami zazwyczaj oddajemy dwukrotność pierwotnego zobowiązania. Olbrzymia kwota kredytu sprawia, że wybudowany dom staje się naszą własnością dopiero po spłaceniu – wcześniej jest własnością banku.
Zamiast zaciągać olbrzymi kredyt warto zastanowić się nad możliwością budowania taniej. Dzisiaj takich możliwości jest naprawdę sporo. Jedną z alternatyw są domy w konstrukcji szkieletowej, oferowane przez firmy takie jak mawit.com.pl. Dom z drewna doskonale wpisze się w ekologiczny trend, jak również pozwoli nam zachować sporą ilość pieniędzy w kieszeni!

Znajdź projekt i rozpocznij budowę!

Podstawa jest działka i projekt. Ten drugi znajdziemy właśnie w firmach specjalizujących się w budowie domów z drewna. Wśród licznych propozycji warto zwrócić uwagę szczególnie na domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza oraz domy piętrowe. Wewnątrz każdy dom powiada wiele naturalnego światła – to zasługa dużej ilości okien.

Dom budowany w kilka miesięcy

Poza niższą ceną (w stosunku do domów murowanych) domy drewniane buduje się znacznie szybciej – zazwyczaj w czasie 2-8 miesięcy, w zależności od tego, w jakim stanie dom ma być oddany do użytku. Profesjonalne firmy zaproponują nam także kompleksowe wykończenie wnętrz.

Posty powiązane

ogrodowy grill ogród ozdoby ogród pled