Jak dobrać do siebie kalendarz?

Niektórzy noszą go ze sobą wszędzie, zawsze mają go w torebce. Inni tylko sporadycznie do niego zaglądają i notują w nim tylko najważniejsze wydarzenia. Mowa o kalendarzu. Odpowiednio dobrany może być prawdziwym przyjacielem i znacznie ułatwiać organizację codziennych spraw. W jaki sposób dobrać kalendarz do siebie, aby rzeczywiście ułatwiał zarządzanie sobą w czasie?

Rok kalendarzowy, rok szkolny

Zdecydowana większość kalendarzy ma swój początek w styczniu, a koniec w grudniu, a więc tak jak zaczyna i kończy się rok kalendarzowy. Taki oczywisty układ nie dla każdego może być jednak wygodny. Uczniowie, studenci czy nauczyciele często liczą kolejne lata raczej w latach szkolnych lub akademickich. Wówczas warto pomyśleć o kalendarzu szkolnym, który zaczyna się we wrześniu, a kończy w sierpniu. Cały rok szkolny mamy wówczas zamknięty w jednym zeszycie.
Warto wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło „kalendarz szkolny 2016/17” i odnaleźć tego typu kalendarze.

Dla tych, którzy dużo piszą

Niektórzy potrzebują w swoich kalendarzach naprawdę sporo miejsca na pisanie. Notują w nich codziennie listę rzeczy do zrobienia, listę zakupów, przemyślenia czy plany spotkań. Jeżeli należymy do tego grona, zadbajmy o to, aby nasz kalendarz miał przeznaczone dużo miejsca na takie codzienne notatki. Znacznie ułatwi to naszą pracę z kalendarzem i pozwoli uniknąć zbędnej frustracji spowodowanej brakiem miejsca na zapiski.

Miejsce na notatki

Oprócz miejsca na codzienne notatki, często przydaje się też kilka stron, na których można zapisać ważny numer telefonu, przepis na ciasto czy inny zapisem, który niekoniecznie powinien być przypisany do danego dnia. Jeżeli często potrzebujemy właśnie takiej przestrzeni, zwróćmy uwagę, czy nasz kalendarz takową posiada.

Oprawa graficzna

Z kalendarzem na dany rok spędzimy aż dwanaście miesięcy życia. To bardzo długo, dlatego warto, żebyśmy się z tym zeszytem naprawdę polubili. A decydujące często bywa pierwsze wrażenie. Dlatego dobrze jest zadbać o atrakcyjną, zgodną z naszym gustem oprawę graficzną kalendarza.
Na niektórych pobudzająco będą działać kolorowe ilustracje i naklejki do wklejania. Inni lubią, kiedy każdy tydzień opatrzony jest mądrym cytatem. Minimalistów denerwują wszelkie ozdoby, zdecydują się więc na prosty, czarny, skórzany notes. Możliwości jest bardzo wiele, na rynku mamy całe mnóstwo różnego rodzaju kalendarzy. Warto więc wybrać dla siebie taki, który będzie nie tylko funkcjonalny, ale również piękny i codziennie cieszący oko.
Kalendarze szkolne kupisz na stronie < a href="www.maximat.pl/p348,planer-kalendarz-szkolny-na-kolejny-rok-2016-17-59x84cm-a1.html">Maximat

Posty powiązane

https://corralesartists.org https://puneonlinemall.com Klasyczne meble łazienkowe