Gdzie na tegoroczne wakacje?

Wakacje już za chwilę – maj to odpowiednia chwila na to, aby poszukać wyjątkowej oferty dla nas i dla naszych bliskich. Coraz częściej wybieramy się do biur podróży – zmęczeni codzienną aktywnością nie mamy ambicji na samodzielne planowanie wyjazdów, szukanie tanich biletów oraz miejsc noclegowych. Pracownicy biur podróży doskonale znają oczekiwania swoich klientów – dzięki ich pomocy możliwe jest dopasowanie konkretnej wycieczki do naszych potrzeb. Jaki wyjazd wybrać? Jak się do niego przygotować?
Podstawą jest wiedza, co wchodzi w skład biletu kupionego w biurze podróży. Najczęściej są to przeloty w obie strony, transfery z lotniska, ubezpieczenie turystyczne, zakwaterowanie w wybranym hotelu, opieka rezydenta lub pilota z biura podróży, wyżywienie w wybranej wcześniej opcji. W cenie biletu znajdziemy też możliwość korzystania z udogodnień hotelowych – basenu, sejfu, WIFI. W cenie biletu nie ma jednak wycieczek fakultatywnych – płacimy za nie osobno, na miejscu.

Jakie kierunki wybierają Polacy?

Bez wątpienia coraz popularniejsze stają się egzotyczne wyjazdy za granicę. Kierunki takie jak Dominikana, Mauritius, Seszele cieszą się olbrzymim zainteresowaniem, a touroperatorzy stale poszerzają swoją ofertę na tych destynacjach. Dlaczego akurat ciepłe kraje? Powodów jest wiele. Polacy są zdania, że mogą tam liczyć nie tylko na wspaniałą pogodę, ale i atrakcyjne widoki. Egzotyczne wyspy oferują też wiele możliwości spędzania aktywnego wypoczynku – poprzez pływanie, nurkowanie, żeglowanie, zwiedzanie wyspy na rowerze czy skuterze, aż po atrakcje takie jak zwiedzanie jaskiń, wodospadów.
W przypadku zagranicznych niezwykle popularne stały się wyjazdy firmowe na Dominikanę. Zazwyczaj taki wyjazd jest nagrodą dla pracowników za wysokie wyniki w pracy lub też formą wynagrodzenia za ukończenie trudnego projektu czy przetargu.

Posty powiązane