Drewno w sypialni – czy to dobry wybór?

Drewno jest materiałem cenionym przez człowieka od wieków. Dawniej służyło do tworzenia domów, pojazdów, broni, naczyń. Obecnie jego rola nieco się zmniejszyła, jednak meble drewniane są uważane za jedne z najbardziej ekskluzywnych i pożądanych przez Polaków. Co warto wiedzieć o meblach z litego drewna kupowanych do sypialni? Czy to dobry wybór?

Lite drewno – jakie są jego zalety?

Drewniane meble do sypialni są jednymi z najchętniej wybieranych – Polaków nie odstrasza nawet ich cena. Nie powinno jednak dziwić, że są one kosztowne – lite drewno jest materiałem niezwykle odpornym na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, wnikanie brudu czy wilgoci. Już na samym początku bele drewna są starannie selekcjonowane: odrzucane są te, które posiadają sęki czy skazy. Kolejno bele transportowane są do suszarni. Suszenie drewna jest bardzo ważnym etapem, gdyż pozwala na zmniejszenie ryzyka powstawania pleśni wewnątrz tworzywa. Kolejno drewno trafia do zakładów stolarskich, gdzie jest poddawane pierwszym obróbkom.
Lite drewno wykorzystywane jest do tworzenia ram łóżkowych, ale również szaf, komód, niewielkich szafek nocnych, regałów i czy kredensów.

Posty powiązane