Drewniane wiaty ogrodowe

Wśród wielu modeli wiat ogrodowych dostępnych na rynku te wykonane z naturalnego drewna cieszą się zdecydowanie największą popularnością. Nic dziwnego — są stosunkowo niedrogie i bardzo efektownie się prezentują. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup, warto dowiedzieć się o nich nieco więcej.

Zalety wiat drewnianych

Drewniane wiaty ogrodowe doskonale wpasowują się w styl większości ogrodów. Drewno to ekologiczny, naturalny materiał, z którego wykonuje się również większość mebli ogrodowych. Stworzenie efektownego wyposażenia ogrodu z ich wykorzystaniem nie stanowi większej trudności.

Ceny drewnianych altan mogą być bardzo zróżnicowane. Te o najprostszej konstrukcji, wykonane z łatwo dostępnych materiałów można kupić za naprawdę przystępną kwotę.

Z drugiej strony, drewniane wiaty ogrodowe mogą być też bardzo fantazyjne. Dobry stolarz jest w stanie spełnić większość zachcianek klienta, dzięki czemu spod jego ręki może wyjść wiata pod każdym względem idealnie dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb, jakby skrojona na miarę.

Wady wiat z drewna

Decydując się na wybór drewnianych wiat ogrodowych, trzeba liczyć się z tym, że co roku będziemy musieli poświęcić odpowiednio dużo czasu na ich właściwą konserwację. W przeciwnym razie drewniana konstrukcja może ulec uszkodzeniu, a altana z pewnością nie będzie prezentowała się już tak dobrze, jak w dniu zakupu.

Niektórzy wymieniają jako wadę wiat ogrodowych wykonanych z drewna fakt, że są mniej trwałe od metalowych. Jeśli jednak powierzymy ich wykonanie fachowcom, zdecydujemy się na odpowiedni gatunek drewna i nie będziemy zapominać o konserwacji drewna, raczej nie powinniśmy mieć z tym większego problemu.

Dla kogo to dobry wybór?

Wykonane z drewna wiaty ogrodowe to propozycja dla wszystkich, którzy cenią sobie naturalne elementy wystroju ogrodu. Mnogość różnorodnych modeli, w jakich występują, sprawia, że sprawdzają się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacjach.

Jeśli tylko znajdziesz odpowiednio dużo czasu na ich właściwą konserwację, z pewnością będziesz zadowolony z wyboru. Jeśli jednak szukasz wiat ogrodowych, których nie trzeba tak często konserwować, być może lepszym wyborem będą wiaty wykonane z metaloplastyki.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw

Posty powiązane