Depilowanie skóry delikatnej – jaka metoda okaże się najlepsza?

Depilacja skóry to zagadnienie, które nierzadko spędza kobietom sen z powiek. Pragniemy mieć gładką skórę, jednak nie zawsze proponowane metody okazują się skuteczne czy bezpieczne. Warto przyjrzeć się z bliska tym najczęściej stosowanym i poznać nowoczesne rozwiązania, proponowane przez specjalistów z salonów kosmetycznych.
Najczęściej stosowanymi metodami depilacji jest woskowanie, depilacja mechaniczna, depilacja przy pomocy pianek kosmetycznych oraz oczywiście wykorzystując maszynkę. Depilowanie nóg woskiem czy depilatorem zapewnia gładkość nóg na długo, nawet do 4 tygodni. Dla wielu kobiet te metody są jednak zbyt bolesne, a sama depilacja to droga przez mękę. Alternatywą są klasyczne maszynki jednorazowe – golenie jest szybkie i bezbolesne. Niestety, efekt utrzymuje się jedynie przez 1-2 dni, później zabieg trzeba powtórzyć.
W przypadku pianek dostępnych w drogeriach ich działanie polega na rozpuszczaniu włosów nad skórą. Zabieg ten jest prosty i skuteczny, jednak niezalecany dla kobiet o wrażliwej skórze. Chemiczny skład pianki z pewnością podrażni naskórek.

A może depilacja laserowa?

Dużym zainteresowaniem cieszy się depilacja laserowa – pozwala ona na praktycznie 100% skuteczności. Depilacja tego typu to działanie wiązką światła na włosy – światło pochłaniane jest przez melaninę, w efekcie niszczona jest cebulka włosa. Podczas zabiegu światło wnika w 30% włosów, tj. włosów w fazie wzrostu. Włosy uśpione nie chłoną światła, dlatego tak ważne jest powtórzenie zabiegu dwukrotnie lub trzykrotnie.
Oczywiście istnieją przeciwwskazania do tego typu zabiegów. Są to przede wszystkim ciąża i okres karmienia, ale także choroby nowotworowe, zapalenie skóry, tatuaże w miejsce depilacji.
Czytaj więcej – Face and Body Institute – depilacja laserowa.

Posty powiązane

https://dlsgallery.com https://beesafe.pl/porady/czy-trzeba-miec-przy-sobie-prawo-jazdy/ https://enamoralarte.com