Depilacja laserowa – coraz tańsza i bardziej dostępna

Depilacja laserowa uchodzi za jedną z droższych metod usuwania zbędnego owłosienia. Wiele kobiet rezygnuje z tego zabiegu, w obawie przede wszystkim o jego wysokie koszty. Tymczasem ceny zabiegów wykonywanych przy pomocy lasera spadają.

Technologia coraz bardziej dostępna

Depilacja: infografika

Depilacja: infografika


Jeszcze kilka lat temu, salony kosmetyczne, które umożliwiały wykonanie depilacji przy pomocy lasera były w Polsce stosunkowo nieliczne. To sprawiało, że zabiegi depilacji laserowej musiały być dość drogie. Dzisiaj powoli się to zmienia. Technologia rozwijana jest bardzo intensywnie. Salonów kosmetycznych, które oferują zabiegi depilacji laserowej jest coraz więcej. To sprawia, że konkurencja wymusza silną rywalizację między poszczególnymi salonami i muszą one obniżać ceny zabiegów. Szczególnie widoczne jest to w dużych miastach, gdzie salonów jest naprawdę wiele. Trochę mniej działa to na wsiach, gdzie salonów kosmetycznych jest zdecydowanie mniej.

Na co nas stać

Jeszcze dziesięć lat temu zabiegi depilacji laserowej zastrzeżone były dla najbogatszych. Dzisiaj korzystanie z tego rodzaju usług przestało mieć charakter elitarny. Dzisiaj zdecydowana większość kobiet, które pracują, może spokojnie sobie pozwolić na to, żeby zdecydować się na przynajmniej jeden zabieg w miesiącu. Zwykle do całkowitej skuteczności wystarczy trzy-pięć zabiegów, więc nie są to jakieś wygórowane koszty. Przykładowo ceny zabiegu na całe nogi wynoszą 400-800 zł, uda lub łydki 200-400, bikini 150-350, pachy 150-350. Co ciekawe, ceny zabiegów dla mężczyzn mogą być nieco wyższe niż dla kobiet.

Dlaczego warto skorzystać z zabiegu depilacji laserowej?

Główną zaletą zabiegu jest jego duża skuteczność. Po wykonaniu serii zabiegów włosy zostają całkowicie usunięte i przez kilka lat nie musimy w ogóle myśleć o depilacji. To pozwala nam zaoszczędzić cenny czas.

Dużą zaletą zabiegu jest również fakt, że jest on całkowicie bezpieczny. Promienie lasera uszkadzają jedynie cebulkę włosa, nie niszcząc sąsiadujących z nią komórek. Zabieg nie pozostawia żadnych skutków ubocznych, może jedynie wystąpić lekkie zaczerwienienie, takie jak przy intensywnym opalaniu. Niestety, zabieg nie jest całkowicie bezbolesny, jednak nie powinniśmy obawiać się silnego bólu. Na pewno jest mniej nieprzyjemny, niż depilacja przy pomocy wosku. Jeśli tylko w naszym przypadku nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu, warto się na niego zdecydować. To sprawi, że przez lata nie będziemy musiały myśleć o depilacji.
Więcej: http://nowoczesnadepilacja.pl/.
Artykuł powstał przy współpracy z redaktorami portalu http://medicinemag.pl/.

Posty powiązane

dodatki balkon poduszka do ogrodu poduszki taras