Co warto wiedzieć o łóżkach z drewna?

Drewniane meble dzisiaj stają się na powrót bardzo popularne. Wynika to z ich atrakcyjnych cen, ale i z nowoczesnego wzornictwa, którym zaskakują nas konkretni producenci. Czy kupno drewnianego łóżka czy komody będzie strzałem w dziesiątkę? My przekonujemy, że tak! Sprawdź, czego nie wiedziałeś jeszcze o litym drewnie.

Duże zainteresowanie łóżkami drewnianymi z sosny czy dębu

Meble z litego drewna znane są w Polsce od dawna – wiele z nich znajdziemy w muzeach, ale również zabytkowych pensjonatach. Lite drewno znane jest z tego, że może przetrwać dziesiątki lat, nie zmieniając swojego wyglądu. Jest to wynikiem dużej gęstości drewna – dzięki temu meble nie wyginają się, nie są podatne na złamania, uszkodzenia. Lite drewno wykorzystywane jest do tworzenia łóżek drewnianych, ale i szaf na konkretny wymiar, niewielkich szafek nocnych czy nowoczesnych toaletek. Za projekty odpowiadają młodzi designerzy, którzy w sposób perfekcyjny łączą nowoczesne wzornictwo z klasycznymi rozwiązaniami. Decydując się na łóżko drewniane z pewnością nie będziemy zawiedzeni jakością!
Jak pozyskiwane jest drewno na meble drewniane? Początkowo wybierane są bele drewniane nie posiadające skaz czy sęków. Najczęściej drewno pozyskiwane jest z takich gatunków jak sosna czy dąb. Kolejno drewno jest transportowane do magazynów, gdzie poddawane jest procesom suszenia. Tak przygotowane może trafić do pracowni stolarskich.

Gdzie kupować meble z drewna?

W przypadku łóżek z drewna najlepsze oferty zaproponują nam sklepy internetowe. Klienci już jakiś czas temu zauważyli, że ceny w takich sklepach są niższe, a dodatkowe promocje i rabaty tylko zachęcają do zakupów. Warto zerknąć na stronę producenta notodo.pl. korzystając ze sklepów internetowych możemy zaoszczędzić nie tylko nasze pieniądze, ale przede wszystkim czas. Wszystkie produkty są w zasięgu jednego kliknięcia!

Posty powiązane

https://www.gama-sklep.com.pl/a/175-kuchnia-z-salonem https://www.gama-sklep.com.pl/a/164-kuchnia-w-ksztalcie-litery-l https://www.gama-sklep.com.pl/a/54-meble-lazienkowe-retro