Co warto wiedzieć o domach w konstrukcji szkieletowej?

Domy w konstrukcji szkieletowej są obecnie jednymi z najczęściej wznoszonych w Polsce – są tanie, dostosowane do naszego klimatu i co najważniejsze: są znacznie tańsze od domów murowanych. Ich budową zajmują się wyspecjalizowane firmy, które zaproponują nam również piękne, gotowe projekty. Czy budowa takiego domu stanie się spełnieniem marzenia o własnym miejscu na ziemi? Zdecydowanie tak!

Skąd wziąć projekt domu szkieletowego?

Gotowe projekty domów szkieletowych znajdziemy w firmach budowlanych zajmujących się takimi konstrukcjami. Nie ma potrzeby szukania architekta i pracy z nim nad projektem, który pochłonie znaczną część naszych oszczędności. Dzisiaj wystarczy wybrać gotowy projekt, który dopasowany jest do gustu większości kupujących. Zazwyczaj w takich projektach partery domów to przestronna i dobrze oświetlona przestrzeń łączona z kuchniami i jadalniami. Na parterze znajduje się także WC. Na piętrze czy aranżowanym poddaszu znajdziemy sypialnie dla domowników oraz łazienkę i WC. Projektanci zadbali o to, aby dom był ustawny i zaprojektowany w taki sposób, aby usprawniać codzienne zajęcia. Dodatkowo wiele z dostępnych projektów posiada również garaż, miejsce na garaż lub obszerny podjazd. Topowi producenci tacy jak mawit.com.pl zapewnią nam dziesiątki projektów domów o różnorodnej kubaturze.

Czas budowy i koszty

Czas budowy domu drewnianego szacuje się na 2-8 miesięcy, w zależności od tego w jakim stanie ma być on oddany w ręce klienta. Koszty to także sprawa indywidualna, jednak bez trudu obliczymy, że domy w konstrukcji szkieletowej są o ok. 35% tańsze od domów murowanych. Wielu potencjalnych nabywców takich domów pyta o kwestie ogrzewania. Producenci uspokajają, że ocieplenie tworzone jest na bazie kilku wyselekcjonowanych materiałów i odpowiednich technologii.
 

Posty powiązane