Co może dla Ciebie zrobić rzecznik patentowy i co więcej oferuje biuro

Zacznijmy od tego, że rzecznik działa w pojedynkę, a zatem jego doświadczenie może być mniejsze od zespołu. Może też po prostu współpracować z kancelarią lub bezpośrednio pracować po stronie firmy. Biuro patentoweto zespół który ma zwyczaj szersze doświadczenie ze względu na ilość opracowywanych spraw. Każda z tych osób nie bez przyczyny znalazła się w zespole biura. Przede wszystkim charakteryzuje ich szersze podejście do tematu, a także większe doświadczenie i wsparcie osób, które zajmują się sprawami administracyjnymi.

 

Papierologia w biurze patentowym

Niestety pojedynczy rzecznik z reguły musi borykać się z całą papierologią, którą wygenerują jego sprawy. W biurze natomiast mamy dział księgowości, administracji i dział prawny, które kontaktują się z odpowiednimi urzędami, zbierają od nas dowody i wypisy –  słowem załatwiają wszystkie formalności. Rzecznicy są wtedy obarczeni i mogą skupić się na swojej pracy.

W ramach swojej działalności oferują badania patentowe, które pozwalają ocenić potencjał technologii, zweryfikować czystość patentową przed zarejestrowaniem, a także ocenić jej zdolność patentową. Następnie zgłaszają znaki towarowe i wzory przemysłowe do ochrony. Prowadzą postępowanie przed urzędami krajowymi i zagranicznymi.

Pełen zakres usług

Rzecznicy pracujący w obrębie biura sporządzają również umowy. Z reguły są to regulaminy cesji praw, umowy licencyjne, regulaminy dotyczące stosowania znaków towarowych i umowy poufności.

Dzięki rzecznikowi można także załatwić sprawy sporne oraz naruszenia. Są w stanie napisać dla nas listy ostrzegawcze i pisma urzędowe.

 

Posty powiązane

http://ultimate-demi.org/iso-27001-znaczenie-dla-organizacji/ https://chuck.com.pl/jazda-konna-jak-rozpoczac-przygode-z-tym-sportem/ https://valueformichigan.com/intensywne-szkolenia-zeglarskie/