Co ma wpływ na zachowanie komfortu cieplnego w mieszkaniu?

O konieczności zachowania ciepła w mieszkaniu blokowym zaczynamy myśleć dopiero wtedy, kiedy lato przechodzi w jesień, a temperatura na zewnątrz drastycznie spada. To także okres, w którym spółdzielnie mieszkaniowe rozpoczynają nagrzewanie mieszkań przy pomocy kaloryferów. O co powinniśmy zadbać, aby nasze mieszkania zapewniały nam komfort cieplny?

Sprawdź szczelność instalacji grzewczej

Jeśli w naszym mieszkaniu jest zimno pomimo rozkręcenia grzejników warto sprawdzić, czy są one szczelne i czy faktycznie mogą pracować z pełną mogą. Jako mieszkańcy jedyne co możemy zrobić to sprawdzić ewentualne wycieki. Mając wątpliwości co do prawidłowości działania kaloryfera zadzwońmy do spółdzielni i poprośmy o wizytę fachowca. Dzięki temu być może uda się usterkę naprawić.

Skontroluj stan okien!

Zazwyczaj to źle osadzone lub przestarzałe okna są winne wpadaniu do mieszkania zimnego powietrza. Najczęściej problemem jest stara stolarka okienna, wykonana jeszcze z klasycznych desek drewnianych, nieimpregnowanych. Takie rozwiązanie stosowane było dziesiątki lat temu, obecnie u producentów znajdziemy przede wszystkim okna z PCV i aluminium. Problemem starych okien były również uszczelki tworzone z gumy bez domieszek. Z upływem lat zaczynały się one kruszyć, co z kolei wpływało na nieszczelność okien.
– Obecnie problem ten został całkowicie wyeliminowany: uszczelki tworzone są z gumy z licznymi domieszkami, które podnoszą jej odporność na uszkodzenia, sztywnienie, kruszenie, pękanie. – mówi jeden z pracowników sklepu Internorm, którego ofertę sprawdzimy na stronie okna-internorm.pl. Wiele uwagi poświęca się także bezpieczeństwu – zarówno okna, jak i drzwi balkonowe, wyposażone są w dodatkowe rygle, których zadaniem jest zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców i mienia.

Posty powiązane