Alergen XXI wieku

Nikiel – alergen, który znajduje się po prostu wszędzie. Dla osób dotkniętych alergią niklową to oznacza poważne problemy. Zaleca się unikanie przedmiotów czy substancji zawierających nikiel oraz kontrolowanie ich poprzez odpowiednie testy  na wykrycie obecności niklu (test DMG). Ale przecież nie zawsze jest to możliwe. Okazuje się, że dla człowieka współczesnego, w którego otoczeniu wciąż znajduje się ten alergen, uczulenie na nikiel to problem, który zresztą zatacza coraz szersze kręgi.

Kogo najczęściej dotyka alergia niklowa?

Szacuje się, że alergia na nikiel to problem już około miliarda ludzi. Ta liczba będzie jeszcze rosła. Na każdym etapie życia możemy nabyć alergii niklowej. Na stronie alergiananikiel.pl dowiemy się, jakie są objawy uczulenia na nikiel oraz w jaki sposób skutecznie uporać się z alergią. To naprawdę ważne informacje, biorąc pod uwagę fakt, że nikiel należy do najczęstszych alergenów odpowiedzialnych za kontaktowe zapalenie skóry. Jak ono się przejawia? Swędząca, zaczerwieniona, łuszcząca się skóra, grudki, pęcherzyki, wysypka – to m.in. objawy tej alergii.
Kto najczęściej zmaga się z dokuczliwą alergią niklową? Fryzjerki, kasjerki, kosmetyczki, pracownicy służby zdrowia, gitarzyści oraz osoby na co dzień pracujące z metalowymi przedmiotami – to oni właśnie cierpią często z powodu alergii na nikiel. Okazuje się, że nikiel częściej uczula kobiety, a tłumaczy się to noszeniem biżuterii.

Objawy alergii na nikiel

Możemy się spodziewać, że zmiany alergiczne wywołane przez nikiel, nastąpią do 48 godzin. Często jednak objawy pojawiają się od razu. Utrzymują się około 2-4 tygodnie. Najczęściej w miejscach bezpośredniego kontaktu skóry i alergenu. Niekiedy występują także w miejscach nienarażonych bezpośrednio na kontakt z niklem. Problem nadwrażliwości na ten metal bada się od wielu lat.

Posty powiązane