Aktywne ferie zimowe

Gdzie najlepiej udać się na wypoczynek, gdy temperatura za oknem znacznie spadła poniżej zera? Jak się do niego przygotować? Wbrew pozorom, wyjazdy podczas chłodnych miesięcy wcale nie są trudniejsze do zorganizowania niż te planowane w lecie. Chociaż warunki atmosferyczne mogą spowodować spadek atrakcyjności pobytu nad morzem, góry wydają się być wtedy o wiele bardziej interesujące.

Gdzie się zatrzymać?

W wakacje nic nie stoi na przeszkodzie, aby miejsce naszego zakwaterowania gwarantowało jedynie podstawowe wygody. W najcieplejszej porze roku hotele traktujemy jako miejsce tylko do spania i jedzenia posiłków, cały wolny czas przeznaczając na zwiedzanie oraz wypoczynek na świeżym powietrzu. Natomiast w zimie, jeśli pozwalają nam na to zarobki lub oszczędności, warto rozejrzeć się za pensjonatem, którego zakres usług wykracza poza oferowanie noclegu oraz strawy. Świetnym wyborem będzie miejsce z własnym basenem, barem oraz SPA. Spróbujmy wyobrazić sobie wieczór, kiedy zmarznięci po kilku godzinach spędzonych na zewnątrz, zanurzamy się w gorącym jacuzzi albo sięgamy po upragnionego grzańca.

Organizacja czasu wolnego

Najlepiej w pełni wykorzystać możliwości oferowane nam przez rejon, w którym zdecydujemy się spędzić urlop. Pobyt w górach to idealna okazja do poćwiczenia jazdy na nartach albo desce snowboardowej. Dzięki aktywnemu wypoczynkowi nie tylko poprawimy swoją kondycję, ale również dotlenimy swój organizm, czego zazwyczaj unikamy w zimie. Narciarstwo to świetny trening dla całego ciała, bowiem w sport ten zaangażowana jest znaczna większość naszych mięśni.

Niezbędny ekwipunek

Artykułem pierwszej potrzeby do jazdy na nartach są oczywiście narty. Jeżeli chcemy kupić własne zamiast korzystać z wypożyczonych, nie nabywajmy najtańszego modelu, nawet jeśli zaproponuje nam go sprzedawca. Dobrym wyborem będą narty Rossignol, które dzięki szerokiej ilości modeli oferowanych przez producenta idealnie sprawdzą się na nogach profesjonalisty, jak i laika.
Nie zapominaj też o odpowiedniej odzieży. Ulubione dresy, choć sprawdzają się przy wielu innych sportach, na stoku okażą się całkowicie bezużyteczne. Koniecznie zaopatrz się w specjalną wiatroszczelną kurtkę i spodnie. Utrzymanie prawidłowej temperatury ciała zapewni dobrej jakości bielizna termoaktywna.
Jazda na nartach wiąże się z dużą prędkością, dobrze będzie więc wyposażyć się w ochronne gogle oraz czapkę. Przed wyjściem z hotelu warto posmarować twarz odpowiednim kremem, który zneutralizuje wpływ destrukcyjnych czynników, na które narażona jest nasza skóra podczas jazdy na nartach Rossignol. Unikniemy dzięki temu nadmiernego przesuszenia oraz przebarwień.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Pamiętajmy, że profesjonalnie wykonany i najwyższej jakości sprzęt, a nawet narty Rossignol, nie zagwarantuje nam zdrowia w przypadku braku ostrożności. Oprócz oczywistej jazdy z rozwagą, należy przestrzegać jeszcze kilku niepodważalnych zasad, aby nie narazić się na przedłużenie czasu wolnego od pracy o kilkutygodniowe zwolnienie lekarskie.
Zadbajmy o porządną rozgrzewkę przed aktywnością fizyczną oraz stretchning po jej zakończeniu. Odpowiednio przeprowadzone nie tylko pozwolą nam wyeliminować powszechne zakwasy, ale też zminimalizują ryzyko nadwyrężenia.
Kiedy jesteśmy już bogatsi o wiedzę, jak należy organizować sobie urlop, nie pozostaje nam nic innego jak zapakować nasze narty Rossignol w walizkę i wyruszyć w drogę. Dzięki świetnej organizacji, towarzystwu najbliższych i dobremu humorowi z pewnością spędzimy w górach wypoczynek marzeń!

Posty powiązane